Põhisisu algus

Kas mängite kaasaegset monopoli oma digitaalse äri tervise arvelt?

06.10.2021

Cisco

Paljud on tuttavad lauamänguga Monopol, mis on tõenäoliselt igas majapidamises olemas. Monopol põhineb tugevalt õnnele ja sõltumata näilisest lihtsusest on see ka tugevalt emotsionaalne mäng. Mängu üks parimaid või halvimaid keerdkäike on juhuslikkuse kaardi käsk: "Mine otse vanglasse, ilma avakuva läbimata." Mõistetavalt võiks mõelda, et monopolil ja digitaalse äri tervisel pole üksteisega midagi pistmist, kuid on olemas üks ühine nimetaja: hea või halb õnn.

Pole probleemi, mida rakendus, pilv või 5G ei lahendaks

Digitaliseerimine loob organisatsioonidele täiesti uued võimalused turul edu saavutada, loob asjakohasemaid kliendikogemusi, lisaväärtust nii sise- kui ka välistele sidusrühmadele ning parandab samal ajal oluliselt konkurentsivõimet.

Rakenduste arenduskulud on oluliselt langenud, levitamine on muutunud platvormipõhiseks ning koos digitaliseerimisega on need kiirendanud kasutusel olevate rakenduste arvu kasvu sõltumata tööstusest. Kümned rakendused on kolinud lausa sadadesse kasutust leidnud rakendustesse, kusjuures kasvumäär ainult kiireneb. Otsekoheselt võib öelda, et "pole ühtegi probleemi, mida rakendus, pilv või 5G ei lahendaks".

Kas digitalism kordab maailmamajanduse vigu?

Niisiis (Digi) – monopoli mäng läheb raskelt ja vastasmängijal on õnnestunud saada märkimisväärne konkurentsieelis. Kuid edule on järgnenud probleem: mängijal pole oma digitaalse äri terviseks väljavaateid. Rakendustel ja muudel teenustel on eraldi tehniline jälgimine - valgusfoorid muutuvad valitud arvestitel roheliseks ning erinevate ühenduste uued ja uued kihid heegeldatakse väga erineval viisil ja platvormidel mitmete erinevate partneritega. Samal ajal on lõppkasutajad (sise- ja välised) laiali kodus, kontoris, maanteel või isegi mängumessidel.

Lõpptulemuseks on tänapäevane monopol, mis põhineb täringute veeretamisel ja meie õnne hoidmisel. Juhuskaartidest ilmneb üha uusi hüvesid ja võimeid ning nii muutume üha konkurentsivõimelisemaks. Kahjuks pole see alati nii ja kokkusattumuste kaardist võib alati ilmneda midagi hoopis ootamatut. Kas olete kindel, et mäletate finantskriisi, mis tõmbas varisema maailmamajanduse 2008. aastal? See tõestas meile kibedalt, et majanduses tekitavad vastastikused sõltuvused väga laiaulatuslikke ja olulisi väljakutseid, mille mõju kasvab laviinina.

Sama sõltuvuste võrk on digitaalteenuste jaoks juba loodud. Kui me ei suuda pidevalt ja reaalajas oma digitaalse äri tervist kontrollida, võib väike lumehelves kasvada tohutuks laviiniks ja meie hästi alanud mäng nihkub ootama, kuni viskame duublid, maksame või võtame kolm ringi.

Kui olete mures oma ettevõtte olukorra pärast, teame ja oskame me teid aidata. Ciscos võimaldame teil luua digitaalse ettevõtte tervise jälgimiseks mõõdiku, mis mitte ainult ei teeninda teie organisatsiooni praegu, vaid loob ka mehhanismi tulevaste investeeringute toetamiseks kogunenud teabe kaudu. See puudutab teadmiste haldamist, mitte ainult kokkusattumuste kaardi tõstmist.

Janne Tägström, Cisco Soome ja Baltikumi tegevjuht

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama