Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama
Elisa kodulehe ja iseteenindusbüroo kasutamineElisa koduleht ja iseteenindusbüroo on ligipääsetavad ka ekraanilugejatega. Kodulehel on võimalik ringi liikuda klaviatuuri abil. Kodulehel ja iseteeninduses saab linkide vahel liikuda klahviga „Tab“. Kaks esimest linki on „Edasi põhisisu juurde“ ja „Elisa ligipääsetavuse alamleht“. Lingile saab vajutada klaviatuuri klahviga „Enter“. Sisu suurendamiseks hoia all Ctrl või Cmd klahvi ja vajuta samal ajal + klahvi või liiguta hiire kerimisrulli. Iseteenindusbüroo ostuprotsessi on kohandatud spetsiaalselt nägemispuudega inimeste jaoks.
Elisa Raamatu kasutamineElisa Raamatus saab teksti suurendada ja käivitada pimedas lugemise funktsiooni. Kui soovid muuta ekraani heledust, kirjatüüpi või lehe taustavärvust, siis vajuta lehe ülaosas asuvale ikoonile, millel on tähed „Aa“. Elisa Raamatu rakenduses on saadaval kõnesünteesil põhinev „iselugeja“ funktsioon, mis võimaldab eestikeelseid raamatuid kuulata. Selle saab aktiveerida, vajutades lehekülje ülaosas asuvat kõlari ikooni. Seejärel tuleb raamatu kuulamiseks vajutada lehe allosas asuvat „Play“ ikooni.
Elisa TV kasutamineUue Elisa Elamuse TV digiboksi ligipääsetavuse funktsiooni haldamiseks mine: Seaded – Digiboksi seaded – Seadme eelistused – Juurdepääsu seaded. Seadistada saab subtiitrite keelt, teksti suurust ja teksti ning tausta värvi. Subtiitreid saab muuta üksnes juhul, kui subtiitrid pole kanali „pildi sisse kõrvetatud“. Kõnesünteesi puhul saab seadistada ka kõne kiirust. Lisaks saab sisse lülitada juurdepääsetavuse otsetee ning aktiveerida Talk Back ja Lülitiga juurdepääsu funktsioonid. Kõik eelnimetatud funktsioonid on arendanud Google. Täpsema kirjelduse lugemiseks vajuta siia. Ka suur osa viimastel aastatel Elisa videolaenutusse lisandunud Eesti mängufilmidest on ligipääsetavad.