Põhisisu algus
Elisa kodulehe ja iseteenindusbüroo kasutamine Elisa koduleht ja iseteenindusbüroo on osaliselt ligipääsetavad ekraanilugeritega. Kodulehel on võimalik ringi liikuda klaviatuuri abil. Kodulehel ja iseteeninduses saab linkide vahel liikuda klahviga „Tab“. Kaks esimest linki on „Edasi põhisisu juurde“ ja „Elisa ligipääsetavuse alamleht“. Lingile saab vajutada klaviatuuri klahviga „Enter“. Sisu suurendamiseks hoia all Ctrl või Cmd klahvi ja vajuta samal ajal + klahvi või liiguta hiire kerimisrulli.
Elisa Raamatu kasutamine Elisa Raamatus saab teksti suurendada ja käivitada pimedas lugemise funktsiooni. Kui soovid muuta ekraani heledust, kirjatüüpi või lehe taustavärvust, siis vajuta lehe allosas asuvale ikoonile, millel on tähed „Aa“. Elisa Raamatu rakenduses on saadaval kõnesünteesil põhinev „iselugeja“ funktsioon, mis võimaldab eestikeelseid raamatuid kuulata. Selle saab aktiveerida, vajutades lehekülje ülaosas asuvat kõlari ikooni. Seejärel tuleb raamatu kuulamiseks vajutada lehe allosas asuvat „Play“ ikooni.
Elisa TV kasutamine Uue Elisa Elamuse TV digiboksi ligipääsetavuse funktsiooni haldamiseks mine: Seaded – Digiboksi seaded – Seadme eelistused – Juurdepääsu seaded. Seadistada saab subtiitrite keelt, teksti suurust ja teksti ning tausta värvi. Subtiitreid saab muuta üksnes juhul, kui subtiitrid pole kanali „pildi sisse kõrvetatud“. Kõnesünteesi puhul saab seadistada ka kõne kiirust. Lisaks saab sisse lülitada juurdepääsetavuse otsetee ning aktiveerida Talk Back ja Lülitiga juurdepääsu funktsioonid. Kõik eelnimetatud funktsioonid on arendanud Google. Loe täpsemalt Androidi juurdepääsetavusest. Ka suur osa viimastel aastatel Elisa videolaenutusse lisandunud Eesti mängufilmidest on ligipääsetavad.
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!