Põhisisu algus

Värsked andmed: milline maakond Eestis püsib täna kõige enam kodus?

07.04.2020

Elisa esitab üleskutse kõikidele Eesti elanikele käituda hoolivalt ja püsida rohkem kodus. Selleks, et meil oleks pidevalt olemas värske võrdlus, annab Elisa alates tänasest igal nädalal teada, millised maakonnad on kõige rohkem oma tulemust parandanud ehk püsinud kõige enam kodus. Täna liigutakse Elisa andmetel kõige vähem Hiiumaal.

Tänaseks on eriolukord Eestis kestnud juba üle kolme nädala ja jätkuvalt palub Valitsus inimestel võimalikult palju kodus püsida ning ringi liikuda niivõrd vähe kui võimalik. Elisa vastutustundliku operaatorina kutsub kõiki üles võtma Valitsuse üleskutset tõsiselt ning esitab ka ise üleskutse.

„Kutsume inimesi jälgima, kui palju tõuseb trend koduspüsimise osas, kui paneme kõik seljad kokku ning lahkume kodust ainult tunniks või paariks värskes õhus viibimiseks või kiireks poeskäiguks. Elisa veebilehelt on võimalik vaadata, kui edukalt püsivad sinu kodumaakonna ja Eesti inimesed üldiselt kodus. Elisa esitab väljakutse kõigile olemaks vastutustundlikud ja hoolivad, sest ainult üheskoos viime kodus püsimise protsendi võimalikult kõrgele,“ sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann.

Värskete andmete järgi püsivad täna kõige enam kodus Hiiu maakonna inimesed. Kogu Eesti peale jäi paiksemaks veel 2 protsenti inimesi ehk kokku püsis pigem kodus eelmise nädala seisuga 74 protsenti inimestest.

Enim püsitakse kodus:

  • Hiiu maakonnas – 82%
  • Järva maakonnas – 79%
  • Saare maakonnas – 79%
  • Ida-Viru maakonnas – 76%
  • Jõgeva maakonnas - 74%

Protsent näitab inimeste hulka, kes on kodus rohkem kui 70% ajast.

Kõikide eestlaste ühist pingutus saab visuaalselt ja faktipõhiselt jälgida Elisa kodulehelt. Nähtavad on senise analüüsi tulemused ja Elisa uuendab andmeid igapäevaselt kuni eriolukorra lõppemiseni. Unikaalne analüüs on loodud koostöös MindTitani andmeteadlastega ja allikana on kasutatud vaid Elisa võrgu andmeid, kuid võib eeldada, et kogu elanikkonna tervikpilt joonistuks välja üsna sarnasena.

Igal nädalal avalikustab Elisa pressiteates ja sotsiaalmeediakanalis viis maakonda, kus inimesed kõige enam kodus püsivad.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!