Põhisisu algus

Perepea, tudeng või lihtsalt õhtuinimene? Kolm põhjust, miks teha müügitööd õhtuti

13.01.2020

Milliseid eeliseid pakub müügitöö õhtuses vahetuses ja kellele see sobib, selgitab Elisa telemüügivaldkonna personalispetsialist Jaanika Lehenurm.

“Kõigile päevane töö ei sobi. Õhtuti töötamine on hea võimalus neile, kel päeval on muud tegemised või kes soovivad aega teadlikumalt enda huvide ja soovide järgi planeerida,” ütleb Elisas personalispetsialistina töötav Jaanika Lehenurm, kes ka ise alustas samas ettevõttes müügiesindajana. Kuigi igaüks meist on erinev ja tihti on õhtuse töö eelised kombineeritud, siis joonistuvad selgelt välja mõned levinumad põhjused, miks otsustatakse õhtuti töötamise kasuks. Mis need on?

Võimalus õpingute või teise töö kõrvalt lisaraha teenida

Üks levinumaid põhjuseid õhtuse vahetuse eelistamiseks on õpingute ja töö ühendamine. „Päeval käiakse tarkust omandamas ja pärast seda tullakse kella 17st tööle. See annab võimaluse iseseisva eluga alustada ja juba õpingute ajal töökogemust omandada. Lehenurm lisab, et kuigi tegemist on osalise koormusega, on võimalik ka õhtuses vahetuses väga hästi teenida. „Põhipalgale lisaks saavad meie müügiesindajad tulemustasu teenida. Ka on müügivõistlusi, parimad saavad preemiaid.” Lehenurm lisab, et kuigi töö on populaarne tudengite seas, sobib müügitöö igas vanuses inimesele.

Võimaldab pereelu paremini planeerida

Õhtuti töötamine aitab ka pereelu paremini korraldada. See on hea võimalus neile, kelle koolieelikud ei käi lasteaias või -hoius. „Nii saab üks vanem olla päeval järeltulijaga kodus või viia koolipäeva lõpetanud algklassilapse trennidesse-huviringidesse. Teisel juhul soovitaksegi lihtsalt rohkem aega koos veeta. Kui traditsiooniliselt saab pere kokku õhtuti pärast vanemate tööpäeva lõppu, siis nii saab aga võsuke enam aega mõlema vanema seltsis olla ja täiel rinnal lapsepõlve nautida.”

Päevane aeg pühendatakse iseendale

Aina sagedamini soovivad inimesed päeval rohkem aega endale pühendada. „Oleme inimestena nii erinevad. Mõni ongi n-ö öökulli tüüpi ja eelistab hommikuti kauem magada, on õhtuti produktiivsem. Teine aga soovib vabadust päevaseid käimisi korraldada, lihtsalt aega iseenda jaoks. Näiteks tegeleda hobidega, sportida või kasvõi hoida päeval lapselapsi. On ka välja toodud, et suve saab rohkem nautida, kuna päeval saab looduses viibida või päikest võtta ja õhtuks kontorisse tulla,” loetleb Lehenurm. 

Koolitus enne tööle asumist ja areng töö käigus

Kui aga küsida personalispetsialistilt müügitöö kohta laiemalt, ütleb ta, et müügialane kogemus tuleb kasuks igas eluvaldkonnas. Ta julgustab proovima ka, kui varem sellel alal töötatud pole. „Enne alustamist läbitakse koolitus, mille käigus harjutatakse müügikõnesid ja analüüsitakse neid ning tehakse tutvust toodete-teenustega, mida Elisa pakub. Muide, kandideerimisprotsessi lõppjärgus saa tulla ka vaatluspäevale, kus kandidaat tutvub tiimiga ja jälgib vaatlejana müügiesindajate tööd. Tihti peljatakse kandideerides seda, et pole võõrkeelte oskust. „Meil suhtlevad töötajad klientidega oma emakeeles. Kui tekib olukord, et klient soovib kõnelda teises keeles, siis saab välja pakkuda, et talle helistab tagasi teine müügiesindaja, kes saab klienti soovitud viisil teenindada.

Olenevalt inimest võib vähem või rohkem aega kuluda sisseelamiseks, kuid sellest ei tohiks heituda. „Mõne jaoks tundub esimese kliendikõne tegemine ületamatu. Teisel päeval näed, kuidas ta juba vilunult numbreid valib. Lehenurm lisab, et ka tiimijuht ning meeskond on abiks ja toeks. „Iga päev on arendav ja kui teha tööd hästi, siis seda ka hinnatakse ja märgatakse. Karjääriarengu mõttes on müügiesindaja töö hea stardipakk. Meil on väga palju edulugusid inimestest, kes töötavad täna Elisas telemüügis või mõnes teises valdkonnas spetsialisti või juhina.

Lehenurm ütleb lõpetuseks, et Elisa telemüügitiimides on lahe ja kirev seltskond, mistõttu igav siin ei hakka. „Meie müügiesindajate seas on endiseid teenindajaid, pangatellereid, kokkasid, raamatupidajaid, endine abipolitseinik, raamatukoguhoidja, laulja, õpetaja, õmbleja ja logistik. Vanim töötaja on pea 70-aastane ja noorim koolilõpetaja. Kui vajad kokandusnõu või puhkuseks raamatusoovitusi, siis kööginurgas kohvi võttes saab meil töötades neilegi küsimustele vastuse,” muigab ta. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!