Põhisisu algus

Levira soovitus eriolukorras: TV-kanalite vaatamine antenniga vähendab mobiilse interneti koormust

04.04.2020

Kuna paljud inimesed on eriolukorra ajal läinud maale, siis üle Eesti on kasvanud mobiilse interneti kasutus. Levira soovitab teleprogramme vaadata antenniga üle digilevi võrgu. Nii saab vähendada andmesidevõrkude koormust ning uudised ja meelelahutus jõuavad vaatajateni tõrgeteta ka kohtades, kus kaabliga internetiühendus puudub.

Eriolukorra tõttu on mobiilse andmeside kasutus tõusnud tavapärasest kõrgemaks terves Eestis. Elisa andmetel on mobiilivõrgus päevane kogutarbimine kasvanud umbes kolmandiku ja ka õhtusel tipptunnil on näha kuni 10-protsendilist koormuse tõusu.

„Levira mastide kaudu levib õhu teel telepilt üle terve Eesti ja normaaloludes on antenniga vaatajaid ligi 200 000. Praegu võiks neid olla palju rohkem, sest tehniliselt vaatajate arvule piire ei ole ning õhu kaudu leviv telepilt on saadaval ka kõrglahutusega HD-kvaliteedis,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

Antenniga saab Eestis tasuta vaadata nelja vabalevi telekanalit – ETV, ETV2, ETV+ ning inglisekeelset uudistekanalit France24. Vabalevis olevate kanalite vaatamiseks ei pea liituma ühegi teenusepakkujaga ega sõlmima lepingut. Telepildi vastuvõtmiseks on vajalik antenn ning digiboks, juhul kui vajalik tuuner ei ole juba telerisse sisse ehitatud. Lisaks edastab Levira õhu kaudu ka 43 tasulist telekanalit, mis on vaadatavad Elisa telepaketiga.

„Elisal pakub kvaliteetset teleteenust üle terve Eesti ja toetab ainsa teleoperaatorina ka tasuliste kanalite vaatamist antenniga. Elisa klassik paketiga on võimalik vaadata 43 telekanalit, millest 10 kodumaist telekanalit on saadaval ka selges HD formaadis. Vajadusel aitavad meie tehnikud liitumisel nii antenni paigalduse kui kõigi vajalike seadmete üles seadmise ja televiisori häälestamisega,“ sõnas Elisa TV-valdkonna juht Silver Soomre. Kuidas toimub Elisa teenindus ja liitumine Eriolukorra tingimustes, selle kohta saab lähemalt lugeda siit https://www.elisa.ee/et/eriolukord .

Eriolukorras jätkab Levira teenuste osutamist tavapäraselt ning tagatud on üleriigiline raadio- ja TV-levi, meediateenuste osutamine, andmekeskuse töö jm. Leviras on töökohtadel otseselt teenuste tagamisega seotud inimesed ning ülejäänud personal läks eriolukorra kehtestamisel üle kaugtööle. Levira juhatuse otsusega kestab kaugtöö režiim esialgu 1. maini ning ettevõte hindab olukorda iga kahe nädala tagant uuesti.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!