Põhisisu algus

Võrgu võimendamise teine etapp toob Tallinnasse 35 4G tugijaama nädalas

03.03.2015

Elisa ehitab Tallinnasse ülitiheda mobiilse interneti võrgu, rajades pealinna 270 tugijaamast koosneva 4G LTE võrgu. Täna alustabki Elisa võrgu võimendamistööde teise etapiga, mille käigus uueneb Tallinnas kahe ja poole kuuga 170 4G LTE tugijaama. Võrgu võimendamistööde ajal võib nimetatud piirkondades Elisa mobiilsideteenuste töös esineda kohati häireid.

Elisa võrgujuht Andrus Kaarelsoni sõnul on Elisa eesmärk luua klientidele parim võrk interneti kasutamiseks. „Tahame olla mitu sammu ees klientide interneti kasutusvajadustest. Statistikat vaadates näeme, et mobiilse interneti tarbimine Eestis on korraliku hoo sisse saanud, sest kõigest aastaga (2013 vs 2014) kasvasid Elisas 4G mobiilse interneti kasutusmahud 3,5 korda,“ rääkis Andrus Kaarelson.

Kiirelt on kasvanud Elisa 4G klientide arv ning suuresti on muutunud ka vajadused, milleks internetti kasutatakse. „Täna kulub suurem osa Elisa mobiilse interneti kasutusest juba videote ja piltide käsitlusele. Näiteks koguni kolmandiku Elisa klientide mobiilse interneti tarbimismahust moodustas mullu YouTube,“ märkis Elisa võrgujuht.

Pealinna võrgu võimendamistööde teise etapi käigus uuendab Elisa 4G võrku Mustamäel, Õismäel, Haaberstis, Koplis ja kesklinnas 170 tugijaama ulatuses. Käesoleva aasta jaanuaris lõpetas Elisa 4G LTE võrgu võimendamistööde esimese etapiga Lasnamäel, Pirital ja Kadriorus.

„Kliendile toob võimsam võrk senisest oluliselt paremad 4G mobiilse interneti kiirused ning veelgi tugevama levi siseruumides,“ ütles Andrus Kaarelson. „Paraneb ka interneti kasutamise sujuvus, sest videod, filmid ja onlain striimid jooksevad veatult olenemata ajast ja kohast.“

Sel aastal jätkab Elisa ka teiste Eesti linnade ja piirkondade 4G LTE võrkude tihendamisega ja võrgu katvuse laiendamisega. Eesmärgiks on jõuda 4G internetiga territoriaalselt 99 protsendilise katvuseni.

Elisa tihendab ja uuendab võrku koostöös Huaweiga, kes on maailmas 4G LTE võrkude väljaarendamisel liidripositsioonil.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!