Põhisisu algus

Valmistudes 3G sulgemiseks täiustab Elisa Ida-Virumaal kõneteenuste kvaliteeti

05.10.2023

Elisa alustab käesoleva aasta oktoobri alguses Ida-Virumaal mahuka võrguseadmete vahetusprojektiga, mille eesmärgiks on tõsta veelgi piirkonna telekommunikatsiooniteenuste üldist kvaliteeti. 

Ida–Virumaal tehtav võrgu moderniseerimise raames parendab Elisa nii sise- kui välilevi kõne- ja mobiilse interneti teenuste kasutamiseks. Oluliselt paraneb piirkonnas ka üldine kliendikogemus. Võrgu moderniseerimine on eelduseks ka järgmisel aastal startivale Elisa 3G võrgu sulgemisele ning VoLTE teenuse võimaldamiseks klientidele Ida – Virumaal. 

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul pakub VoLTE tipptasemel kõnetehnoloogia arvukalt eeliseid, mis toovad Elisa klientidele veelgi parema suhtluskogemuse. “Võrguseadmete vahetusprojekt antud piirkonnas on tihedalt seotud 3G-teenuste järkjärgulise sulgemisega üle Eesti. 3G teenuste sulgemise üheks eelduseks ongi VoLTE võimaluste rajamine ning nüüd käivitamegi selle projekti Ida-Virumaal,“ rääkis Polli. “Hetkel on Ida – Virumaa ainukene piirkond Eestis, kus kõrgekvaliteetne VoLTE kõneteenus ei ole veel kättesaadav, kuid aasta lõpuks saab ka antud võimekus lisatud.”

Polli tõi välja, et võrguseadmete vahetusprojekt võib kaasa tuua ajutisi häireid telekommunikatsiooni teenuste kasutamisel. „Seetõttu palume klientidelt ka mõistvat suhtumist lähikuudeks. Anname loomulikult endast parima, et teenuste kasutus oleks võimalikult vähe segatud,“ sõnas Polli. „Projekti lõpp-eesmärk on veelgi parema teenuskogemuse pakkumine ning VoLTE kasutuselevõtul on Ida-Virumaal selle eesmärgi saavutamisel märkimisväärne samm.“ 

Projekt valmib 2023. a lõpus. Täpsema teabe, mida tuleb kliendil teha VoLTE lubamiseks oma seadmes, saab külastades Elisa kodulehte.

Põhjused, miks on hea seadmes VoLTE aktiveerida: 

Kiirem kõne algatamine: VoLTE vähendab oluliselt kõnealgatuse aega, säästes nii kliendi aega kui ka aku kasutusaega. 

Sujuv Interneti-sirvimine: VoLTE kasutamisel jääb telefon kiire LTE-võrguga ühendatuks ka kõnede ajal. See tähendab, et saate katkestusteta jätkata mobiilse andmeside kasutamist interneti sirvimiseks. Ilma VoLTE-ta võib kliendi internetiühendus kõnede ajal katkeda. 

Suurem leviala: VoLTE kasutab madalamat sagedust (800 MHz), mille tulemuseks on parem levi, tagades häälkõnede jaoks usaldusväärsema ühenduse. 

Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit, läbi mille pakume klientidele enda võrgus teenuseid. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üleeuroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!