Põhisisu algus

Vaata järele, kes pääsesid Ajujahi 30 parima idee sekka

28.11.2018

Kaks päeva kestnud Ajujahi pitchimisüritusel valiti esmaspäeval saja idee seast välja 30 parimat, kes hakkavad enda ideid arenguprogrammis lihvima ja neile kuju andma.

Telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul annab igal aastal Ajujahi 100 parima äriidee kuulamine ülevaate, mis suunas Eesti ettevõtlus liigub.

„Tänavused märksõnad on keskkonnateadlikkus ja meelelahutus. On märkimisväärne, et pea iga neljas tiim kaalub oma idee elluviimiseks ka tehisintellekti kasutamist. See näitab, et tulevikutehnoloogiad hakkavad aina enam argipäevaseks muutuma,“ rääkis ta.

Elisast on sel aastal Ajujahi tiimidele mentoriks Mailiis Ploomann, uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk, äriarenduse osakonna juht Merli Üle. Žüriis on tänavu Elisa tegevdirektor Sami Seppäneni asemel ärikliendiüksuse juht Margus Vaino.

Ajujahi 30 sekka pääsenutest on üks energeetika ja keskkonna, 13 info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, kolm sotsiaalse ettevõtluse, üks tervise ja biomeditsiini, neli tööstuse ja disaini, kolm turismi ja teenusmajanduse ning viis muu valdkonna ideed.

Kõiki 30 edasi pääsenud ideed saad vaadata SIIT

Ajujahi ellukutsuja, EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul on kõik 30 edasi pääsenud äriideed ja meeskonnad suure potentsiaaliga. „Edasi ootab kõiki edasipääsu saanud meeskondi ees intensiivne arenguprogramm, kus tehakse koostööd mentoritega ja osaletakse koolitustel. Siit edasi on kõik nüüd meeskondade endi kätes, et sellest maksimum võtta,“ rääkis ta.

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk ütles, et edasipääsu Ajujahi 30 parima hulka tagas meeskondade tugev arusaamine probleemist ning tiimide võimekus õppida neid kiiresti ja fokusseeritult lahendama. „Tänavuselt pitchilt oli näha, et meeskondades tegutsesid päris eksperdid, kes tunnevad oma valdkonda väga hästi,“ võtab Lepisk kahepäevase pitchi kokku. „Üheks heaks näiteks on tiim SecureBadger, kes muudab kinnisvara üürile andmise protsessi läbi maailmatasemel andmeanalüüsi ja masinõppe nii üürileandja kui -võtja jaoks olulisemalt turvalisemaks.“

Ajujahi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti advokaadibüroo Triniti, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Põllumajanduskoda, Harku vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti AS, Kommunikatsioonibüroo JLP ja Tehnopol.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!