Põhisisu algus

Uus rändluslahendus pani eestlased välismaal julgemalt helistama

02.09.2016

Tänu Elisa poolt maikuu alguses turule toodud rändluslahendusele kasvas nii mais kui ka suvekuudel välismaal helistamine Elisa eraklientide seas 22% võrra. Mobiilset internetti asus aga välismaal kasutama juba iga teine eestlane.

Kogu Euroopa Liidus kehtiva ja mai alguses jõustunud lahenduse raames sai Elisa eraklient võimaluse rääkida kõikides euroliidu riikides iga kuu täiendavalt 30 ja äriklient 60 minutit ilma selle eest eraldi tasu maksmata.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul tõstis uus rändluslahendus tunduvalt Elisa eraklientide helistamise aktiivsust. „EL riikide roamingkõnede võrdlus 2015 vs 2016 maist augusti lõpuni näitas, et meie klient helistab nüüd 30nes Euroopa Liidu riigis oluliselt julgemalt,“ tõi Hiiepuu välja regulatsiooni positiivse mõju. „Statistika põhjal helistasid Elisa erakliendid mullusega võrreldes neis riikides 22% võrra rohkem ning äriklientide puhul liikus trend samas suunas.“

Andrus Hiiepuu märkis, et menukaimad riigid, kus Elisa kliendid roamingkõnesid kasutasid olid eraklientide puhul Soome, Rootsi, Läti, Norra ja Saksamaa ning äriklientide puhul Soome, Rootsi, Saksamaa, Läti ja Poola.

Samuti hakkasid Elisa kliendid võrreldes eelmise aasta mai ja suvega võrreldes välismaal hoogsamalt kasutama ka mobiilset internetti. „Juba iga teine Elisa klient kasutas sel suvel EL riikides viibides mobiilset internetti,“ sõnas Andrus Hiiepuu. „Lisaks joonistus välja vägagi huvitav trend, kus esmakordselt oli mobiilset internetti kasutavaid kliente juba selgelt rohkem kui sõnumite saatjaid. Näemegi, et mobiilse neti kasutamine kasvab ja sõnumite saatmine välismaal väheneb.“

30-minutilist kõneaega ilma lisatasuta saab Elisa lepinguline eraklient kasutada käesoleva aasta maikuu algusest Euroopa Liidu 27 riigis ning Norras, Islandil ja Liechtensteinis, seega kokku 30 riigis. Elisa ärikliendil on samades riikides kasutada paketi sees lisatasuta 60 minutit kõneaega.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!