Põhisisu algus

Uus operatsioonisüsteem Android N

15.03.2016

Suured uudised! Google tegi äsja avalikuks eelvaateversiooni oma järgmisest operatsioonisüsteemist Android N. See on järglane Marshmallow’le (Android M), millega paljud on juba tuttavad, ja mis tõenäoliselt on kõigile seadmetele kättesaadav selle aasta teises pooles.

Huvilistele ja arendajate jaoks on Android N teatud seadmetele on juba saadaval. Sobivad seadmed ja õpetused leiad siit.

Aga mille poolest siis uus Android N parem on?

Korraga saab jooksutada mitut äppi

Äppe, mis seda lubavad, saab nüüd avada

ka kõrvuti või üksteise peal. Uus on ka viimati kasutatud äppide menüü, kust saab neid lihtsalt ekraani serva libistada ja korraga kasutama hakata.

Allikas: Google

Teated üle kogu ekraani

Teadete sektsioon täidab nüüd telefonis terve ekraani. Sealt saab näiteks otse sõnumitele vastata ja vaadata mitut ühelt äpilt tulnud teadet korraga. Teateid saab ka laiendada, ükshaaval valida või tühistada.

Allikas: Google

Aku peab kauem

Esmakordselt Marshmallow’ga ilmavalgust näinud akusäästja Doze on nüüd veelgi nutikam ja aitab akul kauem vastu pidada.

Kui ekraan on juba mõnda aega välja lülitatud (Doze’i režiimis), ei lubata äppidel enam taustal internetti kasutada. Seda, millised äpid taustal toimetavad, saad ise määrata. See on eriti kasulik aeglase või piiratud mahuga netiühenduse korral.

Öörežiim silmade säästmiseks

Heledamad graafilised osad saab nüüd muuta tumedaks, mis on pimedas silmadele oluliselt mugavam. Selle saad sisse lülitada ise, aga võid muutusi lubada ka telefonil automaatika abil (kellaja järgi).

Kuidas Android N-i proovida?

Mugavaim viis liitumiseks on “Android Beta Program”. Liitudes tõmmatakse ja installitakse Android N-i eelvaateversioon ja kõik järgnevad uuendused automaatselt. Beta-programmiga liitudes oma failidest ja andmetest ilma ei jää, küll aga kustutakse need programmist lahkudes. Seega on kindlasti targem vajalikud asjad enne liitumist kopeerida. Vaata siit.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!