Põhisisu algus

Uus Elisa Elamus kasvatas tempokalt Elisa kaabeltelevisiooni klientide arvu

20.10.2021

Tänavu kolmandas kvartalis lansseeris Elisa uue teleteenuse, mis tõi kaasa kasvu kaabeltelevisiooni kliendisegmendis. Hoogsat tõusu jätkasid ka interneti ja lepinguliste klientide segmendid, kui Elisa võrku lisandus teistest võrkudest enim mobiilinumbreid, kokku 4167. Ettevõtte käive kasvas 48,7 miljoni euroni.

Käesoleva aasta kolmandas kvartalis tutvustas telekommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõte Elisa avalikkusele pikalt töös olnud järgmise generatsiooni maailmatasemel TV-teenust, mis töötab igal nutiseadmel ning põhineb Google Android TV platvormil. Uue lahenduse lansseerimine suurendas Elisa kaabeltelevisiooni kliendisegmenti 1,3% võrra.

Elisa Eesti juht ja juhatuse esimees Sami Seppänen tõdeb, et uus TV-teenus on saanud tõsiselt sooja vastuvõtu ning kliendid on pikemat aega oodanud järgmisi uudseid maailmatasemel lahendusi. „Uus Elisa Elamus annab täiesti uue hingamise TV-teenusele tänapäevasel nutiajastul, tuues televaatamise võimaluse igasse seadmesse. Suure arenguhüppe tegi ka Elisa digiboks, mis nüüd töötab Android operatsioonisüsteemil ning lisab rohkesti võimalusi, kuidas oma meelt lahutada.“

Elisa põnevad originaalsarjad "Tulejoonel" ja "Valguses ja varjus" haarasid Eesti filmi- ja teleauhindade galalt kolm auhinda. Kokku said Elisa originaalsarjad üheksa nominatsiooni kuues erinevas kategoorias. Tänavu näevad eksklusiivselt Elisa Huubis ilmavalgust veel kaks – koostöös ERRiga toodetud spioonisarja „Reetur“ teine hooaeg ja Elisa uus originaalsari „Süü“.

Lepinguliste mobiilsideklientide hulk püstitas taas viimase nelja aasta kõrgeima taseme ja tõusis kaheteist kuuga 4,7% ja ligi 27 000 liidese võrra. Samuti püsib rekordtasemel kogu Elisa mobiilsideliideste arv, suurenedes aastatagusega võrreldes 3,2%. Ühtlasi liikus TTJA andmetel kolmandas kvartalis Elisasse teistest võrkudest enim mobiilinumbreid, kokku 4167.

„Elisa on oma võrku hoolega arendanud, et kõik kliendid üle Eesti saaksid kasutada ülikiiret mobiilset internetti nii kodus kui ka kodust väljas. Oleme pikalt ettevalmistunud sügiseseks kaugtöölaineks ja usume, et kõik tänased ja tulevased kliendid saavad Elisas kasutada parimat internetti – nii juhtmega kui juhtmeta,“ lisas Seppänen.

Aastatagusega võrreldes on oluliselt kasvanud ka Elisa kaabelinterneti kasutajate segment, kui teenuse kasutajaid on lisandunud ligi 1500 uue liidese võrra. Viimastel suvekuudel arendati oluliselt Elisa ülikiiret optikavõrku, tuues see enam kui 5300 majapidamise ukseni. Puutumata ei jäänud ka Elisa mobiilsidevõrk, kus rajati kokku 15 uut tugijaama üle Eesti ja lisati võrku 229 täiendavat 4G sageduskihti, mis toovad klientidele veelgi paremaid kiirused ning stabiilsema internetiühenduse.

Sügiskuudel jätkab Elisa üle Eesti uute majade optikavõrku liitmist, järgmiste tugijaamade rajamist ning olemasolevate täiendamist. Arendustööde käigus pannakse rõhku nii suurlinnadele kui ka hõredama asustusega piirkondadele, eesmärgiga tagada igas Eestis nurgas maksimaalse kvaliteediga teenuse kättesaadavus.

Möödunud aasta kolmanda kvartaliga võrreldes tõusis tänavu Elisa Eesti käive 8,27% ehk 48,7 miljoni euroni. Mobiilsideteenuste liitumisi oli ettevõttel kvartali lõpus kokku 684 000, TV-teenuste liideseid 202 000 ja kaabelinterneti kasutajaid 104 000.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama