Põhisisu algus

Uuring: mobiilset internetti arvutis kasutab 39% elanikkonnast

30.04.2016

Turu-uuringute ASi hiljutise uuringu kohaselt kasutab mobiilset internetti arvutis 39% siinsest elanikkonnast, mis on kümnendiku võrra rohkem inimesi kui eelmisel ja ka üle-eelmisel aastal samal ajal.

„Uuring kinnitab, et mobiilse interneti kasutamine arvutites pääses mullu paisu tagant lahti, kui sinna kasutajasegmenti lisandus pärast vahepealset seisakut ühe aasta jooksul kümnendiku võrra kliente juurde. Põhjust selleks tuleb kindlasti otsida mobiilse interneti kodupakettides, mis oluliselt kasutajasõbralikumas vormis turule tulid,“ selgitas Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Näiteks hakkas Elisa selle aasta alguses pakkuma soodsat mobiilse interneti kodupaketti, kus vastav ruuterlahendus võimaldab kasutada mitut seadet korraga ehk siis pereringis saab mitmekesi kasutada korraga üht netipaketti.“

Teisalt on Andrus Hiiepuu sõnul üha paremaks muutumas Eestis mobiilse interneti võrk, mis tagab klientidele püsiühendusega sarnase andmeside kvaliteedi ja kiirused. „Elisa kahekordistas mullu võrguinvesteeringuid ning ehitas 4G võrgu tihedamaks üle terve Eesti, tõustes seeläbi turuliidriks 4G kliendiarvu võrdluses.“

Uuringu kohaselt kasutab mobiilse interneti kasutajaskonnast 33% seda süle- või lauarvutis ning 18% tahvelarvutis. Paralleelselt nii arvutis kui mobiiltelefonis kasutab aga mobiilset internetti 12% elanikkonnast ehk kolmandik teenuse kasutajatest.

Kumbagi mobiilset internetti ei kasuta 38% mobiilside kasutajatest. See näitaja on aastaga vähenenud 8% ja kahe aastaga 14%. „Mobiilioperaatoritel on mille nimel pingutada. Potentsiaalseid mobiilse interneti kliente on veel piisavalt,“ tõdes Andrus Hiiepuu.

Mobiilse interneti mittekasutajate seast leiab uuringu andmeil sagedamini järgmistest elanikkonna gruppide esindajaid: naised, mitte-eestlased, üle 50-aastased ja pensionärid ning samuti pigem madalamasse sissetulekugruppi kuulujad. Ülejäänud sihtgruppides on mobiilse interneti kasutajaid seevastu keskmisest enam.

Küsitlus näitas, et lähema poole aasta jooksul on praegustest mobiilse interneti mitte-kasutajatest plaan seda kasutama hakata 7%-l vastanutest.

Turu-uuringute AS viis mobiilse interneti kasutust puudutava uuringu läbi tänavu veebruaris. Uuringu valimisse kuulus 2000 inimest.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama