Põhisisu algus

Uudne ruuter parendab Elisa üle õhu interneti levi

09.11.2018

Elisa tõi Eestis turule erilise võimekusega Huawei 4G väliruuteri, mis parandab oluliselt 4G signaali vastuvõttu probleemsetes asukohtades ning toob kiirema 4G koduinterneti ka hõreda asustusega maakohtadesse.

Tänasest on Elisa esindustes ja veebipoes saadaval uus Huawei 4G väliruuter B23668, mis võimaldab saavutada paremaid levitingimusi nõrga siselevi olemasolul siseruumides ning parandada levi ka heades tingimustes, võimaldades kvaliteetset juhtmeta koduinternetti paljudele uutele klientidele.

„Oleme seadet testrühmas katsetanud ja nõrga 4G siselevi olemasolul on seade aidanud saavutada paremad levitingimused ning kiirema internetiühenduse,“ kinnitas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Huawei uue väliruuteri eripära seisneb selles, et erinevalt tavalisest 4G antennist ei pea seda suunama konkreetse tugijaama poole ja silindriline disain tagab levi vastuvõtmise igast suunast. Komplekt koosneb kahest osast – väline seade, mis paigaldatakse maja seinale või 4G leviga asukohta ja sisaldab endas antenni koos 4G raadiomooduliga ning sisemine üksus, mis kujutab endast traditsioonilist WiFi ruuterit.

„Võrreldes tavalise ruuteri ja antenniga võimaldab väliruuter võtta signaali vastu neljast erinevast suunast ning tuua võrgukaabliga antennist tuleva levi otse tuppa. See omakorda tähendab, et välimine seade võib sisemisest olla kuni 100 meetri kaugusel ilma, et kasutajakogemus oleks mõjutatud,“ selgitas Elisa tehnoloogiaüksuse juht. „Seega on antenni võimalik paigaldada isegi katusele ning vedada kaabel tuppa läbi pööningu. Tavalise antenni puhul on kaabel limiteeritud kümnele meetrile, mis omakorda piirab siseruuteri asukoha valikut.“

Väliruuteriga koos on komplektis kõik paigalduseks vajalik - toiteadapter, väliseade koos kinnitusalusega ja paigaldusjuhend. Seega saab soovikorral klient seadme ise sobivasse kohta paigaldada kas kodus või suvekodus. Lähima tugijaama asukoha saab klient teada kas Elisa esinduses või helistades kõnekeskusesse.

Elisa klientidel on võimalik seadet rentida koos teenusega 24 kuuks või soetada see osamaksetega või kohe Elisa e-poest välja ostes.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!