Põhisisu algus

Tõsielulugudest inspireeritud valus psühholoogiline põnevik "Varastatud lootus: Armukelm" esilinastub sügisel PÖFFil

18.06.2024

Juba novembris  esilinastub Pimedate Ööde Filmifestivalil Elisa ja Eesti Telefilmi uus psühholoogiline draama “Varastatud lootus: Armukelm”, mis on inspireeritud mitmetest tõestisündinud lugudest. Seriaali idee autoriks on Tambet Tuisk, kes on ka sarja režissöör ja kaasstsenarist. Peaosades astuvad üles näitlejad Märt Avandi, Tiina Tauraite, Mirtel Pohla ja Liina Vahtrik. Emotsioonide tulva ja mineviku saladusi täis sarja asuti filmima maikuu lõpus.  

Tambet Tuisu sõnul on ta mõttes pühendanud selle seriaali kõigile naistele ja meestele, kes on kunagi pettuse ohvriks langenud ning kellelt on varastatud lootus. ,,Kolme aasta jooksul olen teinud intervjuusid, kohtunud, vestelnud, kogunud lugusid ja sõelunud läbi meedias viimasel ajal üha tihedamini ilmuvaid armukelmide teemalisi käsitlusi. Püüdnud mõista ja aru saada, mis mehhanismid inimese sees käivituvad. Nii ohvri kui ka manipulaatori sees. Olen mänginud mõttemänge, kuidas saaks mind ennast "ära tinistada",” lisab idee autor Tuisk. 

"Lugude jutustajana on Elisat alati inspireerinud tõestisündinud lood. Eesti enda lood, mis väärivad rääkimist ja kultuuriajalukku talletamist, nii heas kui halvas. "Varastatud lootus: Armukelm" on ahhetamapanev ja uskumatu sündmuste jada, mis eristub oma sügavuses ja detailsuses, seda ennekõike tänu Tambeti aastatepikkusele eeltööle nii süžee kui tegelaste kujundamisel," sõnas Elisa Eesti sisujuht Toomas Ili. 

“Eesti Telefilmi jaoks on olulised komponendid selles loos väljapaistev stsenaarium, tehniline tiim ning õnnestunud näitlejate ansambel, määravaks sai aga Tambet Tuisu režissööridebüüt, mis lubab loota omanäolist ning põnevat tulemust meie vaatajatele,” ütles Eesti Telefilmi produtsent Toomas Luhats

Tiina Tauraite, kes kehastab sarjas üht peaosa, kirjeldab projekti kui "kaua-küpsend-kaunikene", sest stsenaarium on arenduses olnud pikka aega. ,,Minu meelest pole hea stsenaariumita mõtet midagi teha! Meil on hea lugu olemas - nüüd tuleb see vaatajate ette tuua,” rääkis Tauraite. 

Seriaal jutustab loo armukelmist ja tema ohvriteks sattunud naistest, kes peavad kõik vaatamata mineviku haavadele leidma viisi, kuidas edasi liikuda. See pole aga sugugi lihtne ja nii käivitub sündmuste jada, mis on täis nii pettust, viha ja salakavalust, kui ka armastust ja uskumatuid pöördeid. Osades astuvad üles tippnäitlejad Märt Avandi, Tiina Tauraite, Liina Vahtrik, Mirtel Pohla, Indrek Sammul, Gert Raudsep jpt. Idee autor ja režissöör on Tambet Tuisk, operaator-lavastaja Ants Martin Vahur. Paeluva ja mitmetahulise stsenaariumi on loonud Livia Ulman ja Andris Feldmanis ning kaasstsenaristiks Tambet Tuisk. Sarja produtsent on Jaan Laugamõts ja tootja Downtown Pictures. 

Elisa pakub oma klientidele kvaliteetset ja rikkaliku žanrite valikuga kodumaist toodangut, millest on sündinud populaarsed originaalsarjad nagu ,,Reetur“, „Papsid“, „Alo“, „Uus algus“ jpt. Lisaks on Huubi platvormil suur valik teisi tunnustatud seriaale ning üle 600 filmi.  

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!