Põhisisu algus

TJA statistika: Kolmandas kvartalis kasvas kõnekaardi kliendiarv vaid Elisal

02.12.2016

Tehnilise Järelevalve Ameti andmete kohaselt võitis kolmandas kvartalis uusi kõnekaardi kliente juurde vaid Elisa. Lisaks sellele kasvatas Elisa ka üldist kliendibaasi.

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul näitavad antud tulemused, et üha enam inimesi eelistab kasutada just Elisa teenuseid. Ploomann täpsustas, et ka kuu aega tagasi avaldatud Nielseni uuringufirma tulemused kinnitasid, et kliendid eelistavad kasutada ning laevad enim raha just Elisa kõnekaartidele, mis on selge märk sellest, et just Elisa kõnekaarte kasutatakse reaalselt kõige rohkem.

Ploomanni sõnul valib üha enam kliente lepingulise teenuse, kuid võib eristada kindlaid sihtrühmi, kes soovivad kasutada just kõnekaarte. Näiteks eelistavad kõnekaarte kliendid, kes ei soovi püsikohustusi või kes tarbivad teenust pigem ebaregulaarselt. „Elisa kõnekaardid teevad klientide jaoks atraktiivseks piiramatu kiirusega internet, võimalus piiramatult sõpradega rääkida ning säästlikud ja individuaalseid kasutamisharjumusi arvestavad teenuspaketid. Samuti võib klientide eelistuse põhjuseks olla see, et ZEN’i stardipakette saab tänaseks mugavalt osta rohkem kui 2500 müügipunktist üle Eesti,“ täpsustas Mailiis Ploomann. Tooteturunduse osakonna juht märkis ka, et paljud ZEN’i kliendid on juba aastaid kasutanud kõnekaarti põhinumbrina ning hoopis lühiajalised kasutajad on vähemuses.

Lühiajalisteks kasutajateks on enamasti turistid, kes soovivad välismaal kasutada soodsaid kõne- ja internetiteenuseid. Kõnekaardi kasutamise kasuks otsustavad üha enam ka kodumaised kliendid, kes soovivad hoida oma kulusid kontrolli all. „Kuna kõnekaardi kasutamiseks pole vaja lepingut sõlmida, on see väga hea lahendus noortele või lapsevanematele, sest aitab hoida suuremat kontrolli kulutamise üle,“ sõnas Ploomann.

Mailiis Ploomanni sõnul valivad tarbijad kõnekaardi enamasti kõneminuti ning sõnumi hinna järgi, aga üha suurema olulisusega on ka mobiilsidemaht ja hind.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama