Põhisisu algus

TJA: Elisal on 4G interneti kasutajate arv kõige kiiremini kasvanud

04.09.2015

Käesoleva aasta teises kvartalis kasvas Tehnilise Järelevalve Ameti statistika kohaselt mobiilset internetti 4G võrgus kasutavate klientide arv mobiilsideoperaatoritest kõige kiiremini Elisal.

Elisa 4G mobiilset internetti kasutavate klientide arv kasvas TJA statistika alusel 2015. aasta teises kvartalis ligi 50 000 kliendi võrra, samal ajal kui EMT-l jäi see kasv 25 000 ja Tele2-l 5200 kliendi juurde.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on mobiilset internetti tarbiva kliendi selge eelistus viimase põlvkonna 4G internet, millele annab kinnitust ka Tehnilise Järelevalve Ameti statistika. „Eesti tarbija kasutab täna mobiilset internetti igapäevaselt ja tegevusteks, mis vajavad parima kvaliteediga netti. Viimase generatsiooni 4G võrk tagabki, et ka kõige nõudlikumad teenused, kuni telesaadete onlainis jälgimiseni välja, toimiksid sujuvalt,“ tõi Andrus Hiiepuu välja 4G selgeid eeliseid.

Elisa on välja arendanud väga korraliku 4G mobiilse interneti leviala, mis katab 97% Eestimaast ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides. „Hea katvuse kõrval tegeleme järjepidevalt ka võrgu tihendamisega, sest 4G võrku kasutavate Elisa klientide arv kasvab väga kiires tempos,“ märkis Elisa juhatuse liige. „Kui toome välja statistilise võrdluse Tehnilise Järelevalve Ametilt, siis võrreldes möödunud aasta sama ajaga, on 4G klientide arv kasvanud Elisas pea neli korda.“

TJA statistika kohaselt oli Elisal 2014. aasta teises kvartalis 4G kliente üle 40 700 ning käesoleva aasta teise kvartaliks oli see number kasvanud rohkem kui 160 000 kliendini.

Elisa alustas mastaapse 4G võrgu tihendamise programmiga eelmisel aastal. Võrku on Elisa järjest tihendanud Tallinnas, Pärnus, Tartus, Harjumaal ning jätkab võrgu tihendamist sel aastal Eesti väikelinnades ning tuleval aastal kogu ülejäänud Eestis. „Võrgu uuendamise käigus on Elisa kahe aasta jooksul lisanud võrku rohkem kui tuhat uut tugijaama,“ märkis Andrus Hiiepuu.

Elisa eesmärk on jõuda 4G internetiga Eestimaa 99 protsendilise katvuseni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama