Põhisisu algus

Tartlased yuutuubivad kaks korda enam kui ülejäänud maailm

10.06.2015

• Popimate teenuste laitmatut kasutust toetab Tartus Elisa uuenenud 4G võrk

Tartlased veedavad YouTube'is ülejäänud maailmaga võrreldes kaks korda rohkem aega. Kui tartlased kasutavad mobiilse interneti andmemahust 35% yuutuubimisele, siis Ericssoni statistika alusel on maailmapraktika näitajad poole väiksemad, jäädes kõigest 13% juurde.

Kui YouTube'is veedavad tartlased maailmapraktikaga võrreldes poole rohkem aega, siis Facebookis ollakse samavõrra vähem aega. Kui Elisa kliendibaasi analüüs näitab, et tartlased kulutavad Facebookile mobiilse interneti andmemahust 8%, siis Ericssoni statistika alusel on maailmapraktika alusel selleks numbriks 17%.

• Ericssoni mobiilse interneti kasutusanalüüs maailmas ning Elisa kliendibaasi analüüs Eestis

Nüüd töötavad tartlaste seas kõige popimad teenused Youtube ja Facebook nutiseadmetes eriti laitmatult, sest Elisa avas Tartus ja selle lähiümbruses tihendatud 4G võrgu 18 uue tugijaamaga. Samaväärselt korralikul kvaliteedil saab Elisa klient heade mõtete linnas kasutada ka kõiki teisi teenuseid, mis jooksevad üle mobiilse interneti.

Elisa võrgujuht Andrus Kaarelsoni sõnul tegi Elisa mobiilse andmeside kvaliteet Tartus väga märkimisväärse arenguhüppe. „Elisa kliendid peavad kvaliteetset internetikogemust loomulikuks ja püüame seda tagada ka nõudlikumate internetitegevuste puhul,“ kinnitas Andrus Kaarelson. „Kliendid on nõudlikud ning mugavusega harjunud. Töö ajal on mobiilse interneti kiiruse vajadus ammu juba iseenesest mõistetav, üha enam on see nii ka vabal ajal. Kui seni rõhutati kiire mobiilse interneti puhul ärilist võitu, on see tänaseks väga tähtis kaasaaitaja ka vaba aja kvaliteetseks sisustamiseks.” Tartu uued jaamad jaotuvad võrdselt üle linna ja linnalähedastesse elamurajoonidesse, sh Tartu lennujaama piirkonda.

Kevadkuudel konsultatsioonifirma Omnitele poolt läbi viidud testide kohaselt pakub just Elisa Eestis oma klientidele parimat mobiilse andmeside kasutajakogemust. Kasutuskogemuse kaardistamisel vaatas Omnitele, kui kiiresti avanevad klientide poolt enim kasutatavad rakendused nagu YouTube ja Facebook ning kui kärmelt saab nendes keskkondades pildi ja video avada või üles laadida. Parima tulemuse sai mõõtmistel Elisa.

Elisa 4G internet katab 97% Eesti territooriumist, sel aastal jätkab Elisa ka teiste Eesti linnade ja piirkondade 4G LTE võrkude tihendamisega ja võrgu katvuse laiendamisega. Eesmärk on jõuda 4G internetiga Eestimaa 99 protsendilise katvuseni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!