Põhisisu algus

Tänasest on Elisa interneti püsiühendus ärikliendi kasutuses kõikjal Eestis

30.03.2015

Elisa tõi täna turule ainulaadse internetiteenuse ärikliendile, mis võimaldab interneti püsiühendust pakkuda kõikjal Eestis - ka seal, kuhu kaabel ei ulatu. Nimelt lisandus tänasest Elisa teiste püsiühenduste kõrvale ainulaadne raadiolingi tehnoloogial põhinev üle õhu püsiinternet.

„Raadiolink on Eestis täna ainulaadne tehnoloogia, millega saame oma äriklientidele pakkuda üle õhu stabiilset ja kiiret P2P (point to point) andmeside ühendust ka seal, kuhu kaablid veel ei ulatu ja mille jaoks ka kanalite kaevamine on päris kulukas,“ rääkis Elisa ärikliendiüksuse juht ja juhatuse liige Jüri Teemant.

Elisa on seni pakkunud interneti püsiühendust firmadele fiiberoptikal ning DSL tehnoloogial. Lisandunud raadiolink on mõeldud soodsaks alternatiiviks neile äridele, kes on praeguseni kasutanud kallite ühendustasudega püsiinternetti.

Teemant märkis, et raadiolingi kunagine puudus võrreldes kaablilahendusega oli signaalitugevus. „Tänaseks on aga ajad muutunud ja tehnoloogiat täiustatud. Elisa raadiolingiga püsiühendus on Eestis ainulaadne ja selle kiirused ulatuvad igati korralike 100 Mbit/s alla- ja üleslaadimiskiirusteni,“ selgitas Jüri. „Võrdluseks, et tavapärase DSL-iga pakume kiiruseks kuni 50 allalaadimis- ja 10 Mbit/s üleslaadimiskiiruseks,“ tõi Jüri võrdluse.

Raadiolink annab ettevõtetele võimaluse toetada ka enda põhiühenduse lahendust. „Internet on siiski ärikriitiline teenus, mis peab laitmatult toimima ja ettevõtjat andmesideühenduses hoidma. Raadiolink on muretu üle õhu toimiv internetilahendus, mis töötab ka siis kui põhiühendusega näiteks juhtub midagi ja ühendus katkeb,“ tõi Teemant välja Elisa püsiinterneti lahenduse tugevusi.

Elisa äriklient saab endale sobiva kiirusega andmesideühenduse valida Äri Internet Plus pakettide seast. Kampaaniaperioodil aprillis ja mais annab Elisa stabiilse ja kiire andmeside ühendusega püsiinterneti lahenduse tellimisel tasuta kaasa kvaliteetsed seadmed, mis sobivad nii paketi kiiruse kui kasutatava tehnoloogiaga.

Raadiolink püsiühenduse kõrval pakub Elisa jätkuvalt Eestis ka püsiühendust DSL tehnoloogial ja fiiberoptikal. DSL-ühendust pakub Elisa Tallinnas, Tartus, Pärnus, Maardus, Sakus ja Sauel ning fiiberoptikat Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Haapsalus, Valgas, Maardus, Sauel, Sakus, Viljandis, Rakveres, Põltsamaal, Tabasalus, Võrus, Viimsis ja Rae vallas. Ülejäänud Eesti on tänasest kaetud raadiolink püsiinternetiga.

Fiiberoptika puhul ulatuvad Elisa interneti kiirused kuni 500 Mbit/s ja DSL ühendusega kuni 50 Mbit.

Enam informatsiooni uudsel raadiolingi tehnoloogial ja teistel tehnoloogiatel põhinevate pakettide kohta leiab Elisa veebist ärikliendi lehelt

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!