Põhisisu algus

Täna viis Elisa lõpuni Starmani ja Santa Monica ostutehingud

20.04.2017

Elisa viis täna lõpuni eelmise aasta detsembris avalikustatud Starmani ning käesoleva aasta märtsis avalikustatud Santa Monica Networks ostuprotsessid.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppänen sõnas, et mõlemad tehingud lähtusid Elisa strateegilisest eesmärgist tugevdada positsioone koduturgudel. „Mul on tehingute jõustumise üle väga hea meel ning seda eelkõige meie klientide vaatenurgast lähtudes, sest need ühinemised annavad võimaluse meie teenusbaasi oluliselt laiendada. Loome üheskoos ettevõtet, mis suudab pakkuda klientidele nii kommunikatsiooni- kui ka meelelahutusteenuseid kui ka turvalisi võrgu- ja andmekeskuste lahendusi,“ tõi Sami Seppänen välja ühinemise plusskohad.

„Kokkuvõttes hakkab turule tekkiv pea 1000 töötajaga suurettevõte oma klientidele pakkuma mobiilside, interneti püsiühendust, TV-teenuseid koos järelvaatamise, salvestamise ja videolaenutuse võimalustega, turvalisi võrgu- ja andmekeskuste lahendusi, pilvekontori teenust, lugemiselamusi Elisa Raamatus, Google Play maksevõimekust, m-id teenust ja palju muud,“ rääkis Sami Seppänen.

Elisa allkirjastas ostutehingu Starmani omanike, Polaris Invest'i ja Com Holding'uga eelmise aasta lõpus, 13. detsembril 2016, mille kohaselt sai Elisa 100% ulatuses AS Starman omanikuks. Tehingu hinnaks oli 151 miljonit eurot.

20. märtsil 2017 allkirjastas Elisa ostutehingu turvalistele võrgu- ja andmekeskuste lahendustele spetsialiseerunud ettevõte Santa Monica Networks Group'iga, mille tulemusel ostis Elisa Santa Monica Networks Eesti ja Soome äritegevused. Tehingu hinnaks oli 28 miljonit eurot.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama