Põhisisu algus

Tallinna Linnateatri lavastus „Inimese hääl“ on toonud Elisa Stage keskkonda tuhandeid teatrisõpru

16.06.2020

Spetsiaalselt virtuaalseks vaatamiseks loodud lavastust on Elisa Stage keskkonna vahendusel juba vaadatud tuhatkonnalt ekraanilt. Eestis kehtestatud piirangute tõttu mahub tavapärasesse teatrisaali hetkel vaid 56 vaatajat, virtuaalkeskkonnas pääsevad etendust jälgima aga kõik soovijad. Viimane etendus kantakse otseülekandena üle täna õhtul algusega kell 20.00.

Cocteau „Inimese hääl“ etendus esmakordselt 1930. aastal Pariisi teatris Comédie-Française. Selle põhjal on valminud ka film ja ooper. Linnateatri liigutavas versioonis on laval Evelin Võigemast ning sadakond aastat tagasi kirjutatud teose teemakäsitlused on aktuaalsed ka täna. Eriliselt teravalt tõstatub lõppenud eriolukorra foonil üksinduse ja isolatsiooni teema, ent etenduse põhiteemaks on siiski armastus.

Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp sõnas, et karantiini tingimustes kasvas kulutuurimaastikul mitmeid nutikaid ja tavapäraseid dogmasid tühistavaid tehnilisi ning kunstilisi lahendusi, mis on lühikeses ajaaknas innoveerinud tervet sektorit. „Tänase lavastuse populaarsus kinnitab fooni, et teatrilavastuste järgi on nõudlus ka siis, kui saalis istuda ei saa. Uued virtuaalsed võimalused toovad meelelahutuse koju kõigile, kel pole võimalust kohapeale tulla."

Tegemist on spetsiaalselt digikeskkonna jaoks valminud filmiliku lavastusega, mida mängitakse kokku vaid kolmel juunikuu õhtul. Lavastuse peaosaline Evelin Võigemast lisab, et teatrifännidel pole kurvastamiseks kindlasti põhjust, et lavastust oma silmaga lavalt ei näe. „See on mõeldud vaatamiseks kui ühe hingetõmbega üles võetud film. Läbi ekraani pääseb lavastusele oluliselt lähemale kui saalis.“ Lavastaja Kristjan Suits lisas, et kunst on kaduv. „See sünnib siin ja praegu ning lõpuks jääb vaid mälestus.”

Laupäeva ja esmaspäevased etendused kogusid kokku üle tuhande veebivaataja ning viimasele, täna otseülekandena publikuni jõudvale etendusele, oodatakse sama palju silmapaare. Etendus algab täpselt kell 20.00. Justnagu reaalse etenduse puhul pausile panna ega järgi vaadata lavastust ei saa, lavakunst tuuakse publikuni siin ja praegu.

Etendus toimub veebiplatvormil elisastage.ee ning pileti saab osta Piletilevist.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!