Põhisisu algus

Sügis on käes: need raamatud aitavad suveigatsusest võitu saada

29.09.2020

Iga päevaga muutuvad lehed veidi kollasemaks, päevad veidi lühemaks. September on õige pea läbi saamas, ent kui mõtted on endiselt suve juures, on viimane aeg end ümber häälestada – ikka selleks, et saaksid sügise rõõme täiel rinnal nautida. Siin on mõned raamatud, mille abil end õigele lainele viia.

Anders de la Motte „ Suve lõpp 

20 aastat tagasi kadus viieaastane poiss koduõuest, ainsaks jäljeks king lähedalasuval maisipõllul. Nüüd juhib tema vanem õde Veronica Stockholmis grupiteraapiat.

Ootamatult liitub grupiga noormees, kelle lugu aastaid tagasi kaduma läinud poisist on hirmuäratavalt tuttav. Veronica otsustab naasta kodukohta, et leida küsimustele lõpuks vastused ja saada teada, mis tema vennaga tol suveõhtul juhtus.

Erik Tohvri „ Sügisvalgus 

Kui varemetes Laanehaua metsavahikoht endale uue omaniku saab, tekitab see Harinõmme küla elanikes palju elevust. Endine ehitaja Sander Karm on kolinud maale, et vanaduspõlve kindlustada ja endale ise selleks ajaks kodu ehitada.

Esimeste seas hakkavad tegusa mehe vastu huvi tundma küla jutukad naised. Sandri elu aga muutub pärast tutvumist temast palju noorema Liisiga, kes meenutab mehele tema ammuses õnnetuses hukkunud tütart.

Anders de la Motte „ Sügisroim 

Ühel suveõhtul telgivad viis lapsepõlvesõpra Lõuna-Rootsi mahajäetud kivimurrus. Meeleolu on korraga lõbus ja nukker – on aeg jätta hüvasti nii noorpõlve kui üksteisega. Hommikul leitakse üks neist surnuna.

Uurimisel leitakse, et tegu oli õnnetusega, kuid juhtum jääb pikaks ajaks kohalike hinge. Kui vana politseiülema asemele asub tööle Stockholmist pärit Anna Vesper, on ta üsna pea sunnitud aastakümnete taguse juhtumiga taas tegelema. Juhtumiga, millest vaid üksikud on valmis rääkima, kuid mida keegi pole suutnud unustada.

Jeanine Stringer „ Sügise õrnas embuses 

Ellise rahulik ja suhteliselt üksluine elu, mida täidavad aiatöö ja heategevuskomitees osalemine, paisatakse ühel põrgulikul päeval pea peale: ta leiab köögist äsja valminud küpsiseid krõbistava hiire, naabrite majas puhkeb tulekahju, vend toob ette teatamata tema juurde oma ülekäte läinud teismelise tütre ja linnakesse saabub naise endine armastatu.

Jørn Lier Horst „Talveks suletud“ .

Suvemaja talveks sulgemine on ilmselt kõigi jaoks raske, Ove Bakkerudi olukord on aga kordades hullem. Viimase rahuliku nädalavahetuse asemel leiab ta eest kaoses suvila ning naabersuvilast ka surnuks pekstud mehe.

Isegi inspektor Wistingu jaoks on kurjategijate säärane meeleheide uus. Lisaks mitmetele raskete vigastustega laipadele, mis kaldapealselt järjest leitakse, peab inspektor hakkama saama ka oma tütre otsusega kolida sama piirkonna rannaäärsesse suvilasse.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!