Põhisisu algus

Stephen King soovitab: põnevikud, mis toovad ka suurematel õudukasõpradel kananaha ihule

02.07.2019

Ei ole just palju inimesi, kes saaks öelda, et nende iidol on neid sotsiaalmeedias maininud või kasvõi nende olemasolust teadlik – eriti, kui nimetatud iidoli jälgijaskonda kuulub miljoneid inimesi.

Küll aga saab seda öelda C.J. Tudor, Briti kirjanik, kelle debüütromaani „Kriidimees“ soovitas õuduskirjanduse meister Stephen King oma toona 4,6 miljonist kasutajast koosnevale jälgijaskonnale. „Kui teile meeldivad minu teosed, meeldib teile ka see,“ arvas ta. Millega on tegu?

Kõhedusttekitavad kriipsujukud

„Kriidimees“ on ootamatuid pöördeid täis põnevusromaan, mis viib lugeja vaheldumisi minevikku ja tänapäeva. Loo peategelane on pahur kuid naljakas õpetajana töötav Eddie. Mitukümmend aastat tagasi, kui Eddie oli 12, joonistasid nad sõpradega linnakese tänavatele kriipsujukusid – see oli nende salakeel. Ent üks saladuslik kriipsukuju viis sõbrad otse tükeldatud laiba juurde – pärast seda polnud miski enam endine.

30 aastat hiljem potsatab Eddie postkasti kiri: üksainus kriipsujuku. Kui selgub, et ka lapsepõlvesõbrad, kellega ta pole enam ammu ühendust võtnud, said samasuguse kirja, peab ta seda halvaks naljaks – kuni üks neist surnuna leitakse. Eddie mõistab, enese päästmise nimel peab ta välja selgitama, mis 30 aastat tagasi ikkagi juhtus.

Lisaks Stephen King’ile hindavad teost väga kõrgelt ka Elisa Raamatu kasutajad, kes on raamatu alla jätnud ohtralt positiivseid kommentaare. Raamat on jõudnud ka Briti ajalehe The Sunday Times enimmüüdud raamatute nimekirja.

Salapärane kadumine

Pärast esimese raamatu suurt edu sai C.J. Tudor võtta ette järgmise teose kirjutamise ning juba aasta pärast esimese raamatu ilmumist jõudis poelettidele „Annie Thorne’i kadumine“.

Joe Thorne naaseb oma kodulinna ning alustab tööd õpetajana. Arnhill ei ole koht, kuhu tavaliselt tagasi tuldaks – Joe aga loodab saada vastuseid küsimustele, mis on teda vaevanud juba lapsepõlvest. Kui Joe õde Annie oli 8-aastane, läks ta kaduma ning ilmus 48 tundi hiljem tagasi täielikult muutununa. Ta ei suutnud oma kadumisest rääkida ning ta iseloom ei olnud enam sama. Nüüd, aastaid hiljem sai Joe e-kirja inimeselt, kes väidab end teadvat mis Annie’ga juhtus ning ta otsustab teha kõik, et minevikusündmustes selgusele jõuda.

Lugu ilmus Diktor.ee lehel 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!