Põhisisu algus

Staarid mõistliku hinnaga raamatus: pilguheit „Top Geari“ hullumeelsesse maailma

02.07.2019

Foto: Reuters/Suzanne Plunkett/Scanpix

Ei pea olema tulihingeline autofänn, et tunda maailma edukaima autosaate staaride suunas veidi kadedust – Clarksoni, Hammondi ja May töö paistab olevat autodega ringi kihutamine, nende ümberehitamine ja hävitamine. Kõige tipuks saavad nad teleekraanil nalja viskamise eest ka väga heldet tasu.

Tegelik elu ei ole nii lihtne – seda kinnitab ka Richard Porter. Porter oli „Top Geari“ toimetaja alates esimesest nõrgukesest pilootsaatest kuni sarja vägeva lõpuni – kokku 13 aastat ja 175 saadet. Ta nägi, kuidas viletsast autosaatest kasvas meeletu töö tulemusel rekordeid purustav publikumagnet ja tänu talle on võimalik igaühel teada saada, kuidas „Top Geari” tegemine tegelikult käib.

Raamatus kirjeldab Porter, kui palju tööd nõuab kasvõi ühe ainsa saate valmimine. “Top Geari” iga episoodi taga on arvukas saatetiim, meeletud rahasummad ja kuudepikkune töö – kõik selle nimel, et tuua vaatajateni 60 minutit suurepärast meelelahutust.

Hullumeelsed ja geniaalsed aastad “Top Geari” telgitagustes” pajatab lugusid ühe läbi aegade edukaima telesaate köögipoolest: murtud luudest, lendavatest autodest ning Jeremy Clarksoni salajasest hüüdnimest. Richard Porter paljastab ekraanitaguseid katastroofe, mis olid koomilisemad kui mis tahes ekraanile jõudnud palad, ning selgitab, mida tähendas töötamine isehakanud „jõulises autosaates”, millest kogemata sai üleilmne fenomen.


Lugu ilmus Diktor.ee lehel

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!