Põhisisu algus

Sony XZ püüab fotograafide pilke

28.03.2017

Sony XZ püüab fotograafide pilke

Tuntud ja tunnustatud noor loodusfotograaf Hans Markus Antson testis Sony XZ nutitelefoni ja räägib, millist rolli mängib telefon tema fotovarustuses.

Nutitelefon on lisaks nö päris fototehnikale Hans Markusega looduses alati kaasas. Ta kasutab seda fotoblogi pidamiseks ja sotsiaalmeediasse, kus tal on ligi 16 000 jälgijat, postituste tegemiseks. “Minu jaoks on telefon lugude jutustamisel väga oluline. Alustasin fotoblogi pidamisega, kuid kui sain parem kaameraga nutitelefoni, hakkasin üha rohkem jagama kaadritaguseid hetki oma jälgijatega läbi sotsiaalmeedia. Esmalt tegin vaid fotosid, kuid nüüd postitan videoid Snapchati või Instagram Storysse ise alles metsas olles,” räägib Hans Markus.

Kuigi professionaalne fotokaamera teeb võrreldes mobiiltelefoniga paremaid pilte, siis teinekord kehtib ikkagi ütlus, et parim kaamera on see, mis kaasas on. Veelgi enam – aeg-ajalt on nutitelefoniga tehtud kiire klõps mõjusam kui sätitud-timmitud professionaalne foto.

Kuid mitte kõik nutitelefonid ja nende kaamerad pole ühte moodi head. Mõned nädalad metsades Sony XZ telefoniga mütanud Hans Markus peab selle parimaks omaduseks muuhulgas viiesuunalist kaamerasisest stabilisaatorit, mis muudab videopildi sujuvaks – see on eriti kasulik “jooksu pealt” videote tegemisest ja kiireks postitamiseks. Samuti hindab ta võimalusi nagu timelapse ja slow-mo videote tegemine. “Pildistamisel hindan kõrgelt võimalust pildistada nö manual mode’is, kus saan ise valida valgebalansi, säriaja ja ISO.”

Sony telefonid on aastaid olnud tuntud just oma suurepäraste kaamerate poolest. Tipptelefon XZ  kaamerate võimekus on aga veel samm edasi, mis on kaasa toonud kaasa keskmisest aktiivsemate pildistajate tähelepanu ja tunnustuse. Tehniliste näitajate poolest on XZ-l 23 megapiksline kaamera, millel 1/2.3-tolline sensor ja ava f/2.0. Automaatseks teravustamiseks kasutatakse laserit. Telefoniga saab filmida kuni 4K resolutsioonis videot, mida enamus telefone veel ei võimalda.

Vaata videost, kuidas Hans Markus Sony telefoni testis ja katsetas:

Jälgi Hans Markust ja tema postitusi Instagramis @hansmarkusantson.

Uuri telefoni kohta lähemalt Elisa kodulehelt, kust leiad nii tehnilist infot kui ka võimaluse selle soetamiseks.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama