Põhisisu algus

Seppänen: Elisa on sel poolaastal näidanud stabiilset kliendibaasi kasvu

16.07.2015

Käesolev poolaasta näitab Elisa kliendibaasi jätkuvat kasvu, võrreldes möödunud perioodi sama ajaga on kliendibaas kasvanud 18 441 kliendi võrra, ulatudes poolaasta lõpuks 665 894 kliendini. 

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on Elisa kliendibaas kasvanud peamiselt tänu mobiilse interneti kasutajate arvu suurenemisele ning lisaks ka numbriliikuvuse teel Elisaga liitunud mobiilikõne klientide arvelt.

Kliendibaasi kasvule andsid Seppäneni sõnul kinnitust ka numbriliikuvuse tulemused, mis annavad kõige paremini edasi teadmist, et kliendid valivad oma püsivaks partneriks mobiilside teenuste saamisel just Elisa. Nimelt liikus Riikliku regulaatori Tehnilise Järelevalve Ameti statistika kohaselt Elisasse 2015. aasta esimese poolaastaga 1856 mobiilinumbrit. Ka Turu-uuringute ASi põhjalik uuring näitab, et mobiilsidepakkujaist on tänu numbriliikuvuse ja uusliitumiste tulemusena kõige rohkem erakliente Elisal, kelle käes on 36% Eesti mobiilside eraklientide turust.

Sami Seppäneni sõnul iseloomustab käesolevat poolaastat kõige paremini mobiilne elustiil ja sellise nutistiiliga tuleb kaasa aina enam inimesi: „Näeme mobiilse elustiili kasvutrende klientide seadmeostu, nutipakettide ja teenuste valikus. Oleme tunnistajaks, et selline nutistiil on kanda kinnitamas, aina enam kliente soetavad näiteks mobiilse interneti liitumisega tahvleid, et tööülesannetega tegeleda liikuvalt. Kui me räägime veel meelelahutusteenustest nagu näiteks Elisa Raamat, mis kogub aina enam kasutajaid just sellel põhjusel, et see annab hea sisu vabaaja veetmiseks ja mida saab veel kasutada asukohast sõltumata, siis  tõepoolest oleme ajastus, kus liikuv internet ületab kõneside osatähtsuse.  Nutiseade ei tähenda pelgalt meelelahutust, vaid võimalust inimesel teha nii tööd kui lahutada meelt kvaliteetselt,“ tõi Seppänen välja Elisa klientide nutitrende.

Kuna andmesidemaailmas pakutavad teenused arenevad tohutu kiirusega, pühendub Elisa jätkuvalt 4G LTE võrgu arendamisele, sest nii Elisa mobiilse interneti kasutajate arv näitab jätkuvalt suurenemist kui ka andmesidega seonduvad teenused esitavad üha suuremaid nõudmisi.

Seoses riikidevaheliste sidumistasude ja roaminghindade jätkuva alanemisega langes ka Elisa käive, vähenedes eelmise ja käesoleva poolaasta võrdluses 2,5% võrra. Samal ajal kasvas ettevõtte ärikasumi marginaal ehk EBITDA võrreldes eelmise aasta I poolaastaga 26%-lt tasemeni 30,7%. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama