Põhisisu algus

Seppänen: Elisa oli 2014. aastal eelistatuim mobiilsideoperaator

30.01.2015

Aasta-aastalt kliendibaasi kasvatanud Elisa jätkas samal kursil ka mullu - võrreldes üle-eelmise aastaga suurenes Elisa lepinguliste klientide arv kokku pea 35 000 võrra. Tunamulluse aastaga võrreldes tõusis ettevõtte käive 0,5% võrra, EBITDA tase aastate võrdluses ei muutunud.

Elisa juhatuse esimees Sami Seppäneni sõnul oli Elisa aastal 2014 Eesti telekommunikatsiooniettevõtetest ainus kasvaja. „Elisa oli turu kiireim kasvaja nii käibes kui ka kliendiarvus. Elisa lepinguliste klientide arv kasvas mullu 35 000 võrra ning aasta lõpetasime kogu kliendibaasiga 666 888. Käibes kasvasime 0,5% võrra.“

Sami Seppänen täpsustas, et Elisa on siinjuures arvestanud kliendibaasi kasvudega, mille on Eesti mobiilsideoperaatorid avaldanud ametlikes kontserni tulemustes ehk avaliku börsiteabe alusel.

Elisa heale konkurentsivõimele ja kliendibaasi kiirele kasvule andsid Seppäneni sõnul kinnitust numbriliikuvuse tulemused. Riikliku regulaatori Tehnilise Järelevalve Ameti statistika kohaselt võitis Elisa 2014. aastal numbriliikuvuse teel juurde enim kliente. Ameti numbriliikuvuse statistika kohaselt liikus teiste operaatorite võrkudest Elisa võrku 2014. aasta 12 kuuga mobiiltelefoninumbreid 6285.

Seppänen lisas, et viimase viie aasta jooksul on numbriliikuvuse teel Elisaga liitunud üle 80 000 kliendi ning kõik need kliendid on otsustanud ka Elisa võrku jääda. „Elisa on täna Eestis klientide seas vaieldamatult eelistatuim mobiilsideoperaator,“ märkis Sami Seppänen.

Sami Seppäneni sõnul oli telekommunikatsiooni valdkonda iseloomustavaks märksõnaks möödunud aastal mobiilne internet. „Oleme ajajärgus, kus liikuv internet on ületanud kõneside osatähtsuse,“ märkis Seppänen. „Üle 50% Elisa klientidest on juba kasutusele võtnud nutiseadmed ja mobiilse interneti.“

Kuna andmesidemaailmas pakutavad teenused arenevad kiirelt ning on ajas üha suuremaid nõudmisi esitavad, pühendus Elisa mullu 4G LTE võrgu võimendamisele ning jätkab selle programmiga tänavugi.

„Elisa võrk on ka täna väga hea, kuid kuna me jätkame kasvu, siis tahame pakkuda olemasolevale ja uuele liituvale kliendile endiselt parimat mobiilse interneti kasutuskogemust. Seega vaatame juba tulevikku ning oleme läbi viimas tihedamas tempos võrgu võimendamise kava,“ selgitas Sami Seppänen, lisades, et võrkude arendamine jätkub loomulikult ka peale programmi lõppu.

Elisal kattis 4G internetiga Eesti juba 2013. aastal. Eelmise aasta lõpuks oli Elisal 4G internetiga kaetud 95% Eesti territooriumist ning tagatud 4G interneti jõudmine 97%-ni Eesti elanikest. Võrgu võimendamise programmi raames kahekordistab Elisa kahe aasta jooksul võrguinvesteeringud ning ehitab programmi lõpuks välja ülitiheda, 99% Eestimaad katva 4G võrgu.

Elisa Eesti AS käive ulatus 2014. aastal 95,2 miljoni euroni ning 2013. aastal 94,8 euroni, kasvades aastaga 0,5 protsendi võrra. Elisa EBITDA tase püsis taseme juures 26,5%.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!