Põhisisu algus

Samsungi uued lipulaevad said Elisa 5G toe

15.02.2023

Kauaoodatud 5G on lõpuks Samsungi parimatesse nutitelefonidesse jõudnud. Alates tänasest on Elisa 5G pakettide kasutajatel võimalus uuendada oma S22 ja S23 seeria telefonide tarkvara, mis loob telefoni 5G võrgu võimekuse.

Möödunud aastal avas Elisa esimesena Eestis päris 5G sagedustel toimiva võrgu ning on viimase kaheksa kuuga uue põlvkonna mobiilsideteenuse viinud igasse maakonda üle terve Eesti. „Kui sügisel tõime klientideni esimesed 5G nutipaketid, sai uut võrku nautida peaaegu iga suurema tootja telefoniga, kuid kahjuks puudus tugi Eesti populaarseimal telefonibrändil. Rõõm on teatada, et tänasest jõuab uue tarkvarauuendusega Elisa 5G tugi esimeste Samsungi telefonideni,“ sõnas Elisa telekomiteenuste juht Evelin Tulp.

Uue võrgu kasutamiseks peavad Samsung Galaxy S22 ja Galaxy S23 seeria nutitelefonide omanikud alla laadima viimase tarkvarauuenduse ja kasutama mõnda Elisa 5G toega nutipaketti . Detailse juhendi 5G võrgu valimise kohta leiab Elisa kodulehelt .

„Soovime, et iga seade töötaks Elisa 5G võrgus parimal viisil ja seetõttu peavad Samsungi Fold, Flip ja A-seeria telefonide kasutajad natuke kannatust varuma, sest teistele 5G toega Samsungi telefonidele jõuab võrgu tugi järk-järgult koostöös tootjaga,“ lausus Tulp ja lisas, et seniks on seadmetes kindlustatud Eesti parima 4G võrgu kasutamine.

5G võrk toob vaieldamatult tehnoloogilise hüppe ning Elisa fookus on pakkuda ülikiiret internetti sinna, kus nõudlus ja vajadus selle järele on täna olemasolevatel klientidel kõige suurem. 5G levialas pakub Elisa nii era- kui äriklientidele pakette, mis toovad uuel tasemel piiramatu kiirusega interneti otse nutiseadmesse.

Uue põlvkonna võrk on saadaval Elisa 5G paketiga kodu- ja kontoriinterneti kasutajatele ning uute 5G nutipakettidega ka kõige uuemate Apple, Sony, Nokia, Nothing, Xiaomi, POCO ja OnePlusi seadmetega klientidele. Tänaseks katab Elisa 5G võrk juba 70% elanikkonnast ja kokku on üle Eesti paigaldatud rohkem kui 250 uue mobiilsidegeneratsiooni tugijaama.

Vastutustundliku ettevõttena kasutab Elisa oma tugijaamade töös 100% taastuvatest energiaallikatest ostetud elektrit. Energiaallikateks on tuul, vesi, biogaas ja biomass ning taastuvenergiat tootvad jaamad asuvad kõik Eestimaal. Selle valiku tunnustamiseks väljastati Elisale juba 2019. aastal ka Rohelise Valiku sertifikaat, mis on tagatud üle-euroopalise ja läbipaistva päritolutunnistuste süsteemiga.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama