Põhisisu algus

Sami Seppänen: Elisas on naistel ja meestel võrdväärsed võimalused

08.03.2018

Tänase naistepäeva puhul toob tehnoloogiaettevõte Elisa välja, et seisab soolise võrdõiguslikkuse eest igapäevaselt. Seda kinnitab fakt, et ettevõttes töötab täna mehi ja naisi pea võrdselt ning karjääri tegemisel loevad vaid inimese ametialased oskused, mitte sugu.  

 

Käesoleva aasta märtsi seisuga moodustasid Elisa töötajatest 53 protsenti naised ja 47 protsenti mehed. Juhtide osakaalus on jaotus sarnane, Elisas on naisjuhte tööl rohkem kui meesjuhte.

 

„Võttes arvesse, et telekommunikatsiooni valdkonda peetakse pigem meeste pärusmaaks, on Elisa alati seisnud võrdsuse ja võrdõiguslikkuse eest. Kindlasti ei tee me sugudel vahet ega pea ühte või teist õrnemaks või tugevamaks kui teine. Meie ettevõttes on kõigil enda teostamiseks samasugused väljavaated ja võimalused. Arvan, et selline suhtumine kasvatab Elisa väärtust nii töötajate kui ka klientide silmis ja on kindlasti ettevõtte tänase suurepärase käekäigu aluseks,“ ütleb Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.

 

Euroopa Soolise Võrdõiguslikkuse Instituudi (EIGE) 2017. aasta oktoobris avaldatud indeksi kohaselt on Eestis naiste ja meeste tasakaal rahaasjades, töös, teadmistes, aga ka võimu valdkonnas varasemaga võrreldes paranenud. Siiski on Eesti 28 liikmesriigist oma näitajate poolest 20. kohal, jäädes alla nii Põhja- kui ka Baltimaadele.

 

„Oleme Elisas seisukohal, et ei ole olemas meeste ja naiste töid, vaid on olemas oma ala parimad spetsialistid. Seda põhimõtet järgime nii inimeste värbamisel kui ka igapäevatöös,“  kommenteeris Elisa personalijuht Kaija Teemägi.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!