Põhisisu algus

Riigimetsa Majandamise Keskus viis läbi laiaulatuslikud kõnelevi kvaliteedi mõõtmised Eesti maapiirkondades

16.11.2015

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) poolt mobiilsideteenuste riigihanke käigus läbi viidud sõltumatute mõõtmiste kohaselt pakub parimat kõnelevi Eesti maapiirkondades Elisa.

Kõnelevi kvaliteedi hindamiseks mõõtis RMK riigihankes osalenud mobiilsideoperaatorite signaalitugevust kokku 133 asukohas üle Eesti. Peamiselt viidi mõõtmised läbi maapiirkondades, kuid samuti ka ulatuslikel metsaaladel ja nende juurdepääsuteedel üle Eesti.

Sõltumatud mõõtmised näitasid, et Elisa pakkus Eesti operaatoritest enim head levi ning kõige vähem nõrka levi. Vastavalt 2G ja 3G võrkude signaalitugevusele järjestati operaatorid levipunktide alusel. Elisa kogus 206 ja EMT 173 punkti. Elisa oli läbiviidud hankes ka kõige soodsama hinnaga teenuse pakkuja.

Elisa juhatuse liikme Jüri Teemanti sõnul pole Eestis levi suhtes nõudlikumat klienti kui RMK. „RMK tegutseb üle Eesti ja vajab levi olemasolu praktiliselt igas metsatukas ning seda nii Eesti äärealadel kui ka väheasustatud piirkondades,“ rääkis Jüri Teemant. „RMK on asutus, mis eeldab mobiilsideoperaatorilt suurimat geograafilist kõnelevi katvust.“

Teemanti sõnul on tulemused ootuspärased, sest Elisa on kõnelevi kvaliteeti maapiirkondades arendanud süstemaatiliselt ja plaanipäraselt. „Koostöös RMK-ga oleme 2G ja 3G võrkusid viimase kolme aasta jooksul kõvasti tihendanud, püstitades uusi mobiilsidemaste ja paigaldades täiendavaid siselevi lahendusi,“ selgitas Jüri Teemant. „Lisaks on Elisa investeerinud viimase viie aasta jooksul ka 4G ehk LTE võrkudesse ja katnud pea kogu Eesti kiire mobiilse internetiga, eesmärgiga toetada meie klientide äriprotsesse.“

Mõõtmised viidi läbi Sony Xperia M4 Aqua nutitelefonidega.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!