Põhisisu algus

Reisimine muutus soodsamaks – Euroopa Liidus alanesid kõik rändlusteenuste hinnad

20.07.2017

Reisimine muutus soodsamaks – Euroopa Liidus alanesid kõik rändlusteenuste hinnad

15. juunist Euroopa Liidus rakendunud uus regulatsioon leevendab reisijaid vaevanud muret – enam ei pea kartma ootamatult suuri andmesidearveid ega ajama näpuga järge, kui palju ühes või teises riigis mobiilne internet, kõned või sõnumid maksavad.

Elisa klientidest valdav osa käib välismaal vähemalt korra aastas. Kõige rohkem käiakse naaberriikides nagu Soome, Rootsi, Läti, aga ka Lääne-Euroopas. Seega mõjutab uus regulatsioon enamikku Elisa klientidest, kelle jaoks läheb väljaspool Eestit andmeside kasutamine kordades odavamaks.

Ükskõik, kas reisid harva või tihti, tasub igaks juhuks üle vaadata oma mobiilipakett ja valida endale sobivaim. Nii on kulud ja tingimused Euroopa Liidu piires reisides selged ja üheselt mõistatavad.

Kui reisid korra-paar aastas

Kui satud Euroopa Liidu riikidesse vaid mõned korrad aastas, saab kasutada vastavalt reisi pikkusele päeva-, nädala- või kuupiletit. Päevapilet on kõigile Elisa klientidele automaatselt aktiveeritud, kui sellest iseteenindusest just loobutud pole. Euroopas on päevapileti hind 2,50 eurot ja selle eest saab kasutada 400 megabaiti andmesidet – kasutada sotsiaalmeediat, jagada pilte ja videosid ning hoida end kursis uudistega. Hind on seejuures varasemaga võrreldes ligi viis korda soodsam. Mahu täitumisel saab kasutaja sõnumi, misjärel on võimalik osta uus päevapilet.

Kui reis kestab nädala või isegi kuu, saab osta vastavalt kas nädala- või kuupileti, mis sisaldavad vastavalt 2 või 4 gigabaiti andmemahtu Euroopa-siseseks kasutamiseks. Ka siin teavitab sõnum andmemahu peatsest täitumisest.

Kui reisid tihti

Sagedasti Euroopa Liidus reisijatel on rahaliselt kasulik vahetada praegune mobiilipakett uue vastu,  kuhu on arvestatud andmesidemaht nii koduses Eestis kui ka Euroopa Liidus kasutamiseks. Näiteks aktiivsele suhtlejale loodud Euroopa Nutipakett 12-s on 12-euroses kuutasus 3 gigabaiti andmesidet, millest poolt on võimalik kasutada Euroopa Liidus. Kui andmesidevajadus on suurem,  sobib Euroopa Nutipakett 19, mis sisaldab 15 gigabaiti internetti, millest teistes Euroopa Liidu liikmesriikides saab kasutada kuni 4 gigabaiti.

Nii saab muretult telefonis olevaid navigatsioonirakendusi kasutada, jagada sõpradega pilte ja videosid ning uurida ettesattuvate vaatamisväärsuste kohta.

Täitsa eraldi pakett Soome jaoks

Arvestatav osa eestimaalastest käib regulaarselt Soomes ja just neile on Elisa loonud Soome Nutipaketi piiramatu andmesidega nii Eestis kui ka põhjanaabrite juures. See sobib eriti hästi näiteks Soomes töötavatele või õppivatele inimestele, kes soovivad kasutada piiranguteta andmesidet  nii siin- kui ka sealpool lahte. Sellist paketti ei leia ühegi teise operaatori juurest.

Kes sõidavad aga mitmete Põhjamaade vahel, neile on loodud Eestit, Lätit, Leedut, Soomet, Rootsit, Norrat ja Taanit ühendavad paketid, kus mobiilset andmesidet 20 või isegi tervelt 50 gigabaiti. See on piisav andmesidemaht, et nutitelefoni vahendusel kasvõi telerit vaadata, nädalate kaupa muretult muusikat kuulata või ühendada telefon arvutiga ja surfata nutitelefonist märksa suuremal ekraanil.

Euroopa Liidu uue regulatsiooni rakendamise eesmärk oli  luua ühine sideteenuste turg. Nüüd on see tehtud. Elisa klient saab nüüd reisida muretult ja keskenduda uutele kogemustele ja elamustele, mitte megabaitide lugemisele.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama