Põhisisu algus

Raio Piiroja: Ma ei mõtle kunagi, et võin haiget saada

10.06.2016

Sel nädalal ilmus Elisa Raamatu äpis Eesti tipp-jalgpalluri Raio Piiroja uus raamat - „Ninamees Raio Piiroja, õhuvõitleja“. Raamat on tänaseks jõudnud Apollo müügiedetabelis esimesele ning Rahva Raamatus teisele kohale. Elisal õnnestus Raioga teha ka meeleolukas intervjuu.

Sind on iseloomustatud kui tõelist hullu platsil, milles avaldub kõige elavamalt Sinu enda meelest Sinu sisemine hullus ja ehk ka hulljulgus?

Ma ei mõtle kunagi, et võin haiget saada. Oma kahevõitluseid ei taha ma kunagi kaotada. On olemas kaks Raiot. Üks, kes platsil ringi tuulutab ja teine, kes tavaelus on suhteliselt rahulik.

On Sul olnud ka mõni kindel rituaal, mida oled järginud või järgid ka praegu näiteks valmistumisel uueks võistluseks? Sööd konkreetseid asju, lähed enda nn happy place’i vmi?

Rituaaliks ei saa seda päris nimetada, aga mulle meeldib enne mänge sudokusid lahendada. Söögiks on nagu ikka enne mänge kana ja riis, pasta ja kana, ühesõnaga palju süsivesikuid. Hooaja lõpuks oli sellisest toitumisest korralikult kõrini.

Milline on Sinu soovitus alles enda sportlasrada alustavale või ka otsivale noorele?

Tuleb leida spordiala, mis tekitab Sinus kirge ja armastust. Et olla valitud alal edukas, tuleb seda teha südamega.

Milline oli Sinu jaoks kõige meeldejäävaim seik selle raamatu ilmumisega seoses? Oli mõni mälestus, mis eriti eredalt raamatu tegemisel esile kerkis?

Paar naljakat seika meenub sõjaväes käimisest. Kuidas Kert Kütt kõndimise pealt magama jäi ja otse joones kraavi jalutas ning kuidas ma ise mööda maantees kõndides relva ära kaotasin.

Palju jääb Sul endal aega lugemiseks ja millist kirjandust armastad lugeda?

Minu raamatu lugemisaeg on õhtul enne magama jäämist. Kahjuks ma tavaliselt üle paari lehekülje lugeda ei jõua, kuna siis on juba kuulda magusat norskamist. Meeldib lugeda ajalooteemalisi raamatuid ja muidugi teistest sportlastest. Viimane raamat oli Põhja- Koreast. Hetkel on öökapi raamatuks "Ninamees Raio Piiroja Õhuvõitleja", tegemist on kaasahaarava lugemisega :-)) Soovitan soojalt!

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!