Põhisisu algus

Prisma: uus tase fototöötluses

31.10.2016

Prisma: uus tase fototöötluses

Ilmselt ei leidu Facebookis ja Instagramis just kuigi palju fotosid, millele pole lisatud filtrit. Teisisõnu – enamuse telefoniga tehtud piltidest me ka töötleme. Et muuta need kontrastsemaks, heledamaks või tumedamaks, päris tihti ka retrolikumaks.

Rakenduste poodides võib leida sadu äppe, mis kõik pakuvad erinevaid filtreid. Üks neist tõuseb aga esile ja siin on tegemist millegi palju enama kui värvide korrigeerimisega. Prisma-nimeline rakendus muudab mobiilifotod kunstiteosteks.

Esmalt sellest, kuidas näiteks Instagrami filtrid töötavad. Saladusloori on veebiportaalis Quora kergitanud Instagrami üks asutajatest Kevin Systrom. Tema sõnul töötavad filtrid erinevalt. Näiteks Instagrami filter Lomo-fi on üks lihtsamaid – see tõstab pildi kontrastsust. Keerulisem on aga Toaster, mis töötleb pilti mitme sammuga. Olenevalt filtrist muudetakse piltidel värvitoone, heledust, varjude intensiivsust, muudetakse teravust jne.

Prisma rakendusega töödeldud pildid saavad aga hoopis uue näo meenutades kunstiteoseid. Sellise tulemuse saavutamiseks tuleb appi tehisintellekt. Kui enamus teisi pilditöötlusrakendusi töötavad telefonis endas, siis Prisma töötleb pilte pilves. Valinud välja töötlemiseks pildi, saadetakse see serverisse, kus pilti töödeldakse ja seejärel läkitatakse see tagasi telefoni. Seepärast võtab töötlemine teinekord ka rohkem aega – see sõltub ühtpidi netikiirusest, kuid samuti sellest, kui palju kasutajaid hetkel rakendust kasutab. Teisisõnu – Prisma mugavaks kasutamiseks on vaja head mobiilset internetti.

Ootamine on seda väärt! Nii iOS kui Android platvormil toimiv rakendus analüüsib fotosid erilise hoolega, tuvastades erinevaid objekte ja inimesi ning lisades seejärel sobivad filtrid. Tulemuseks on maailma tuntuimate kunstnike käekirja ja stiili jäljendavad teosed. Täna on rakendusel üle 40 filtri, millega saab töödelda nii fotosid kui ka videoid. Liikuv pilt on andmemahukam ja seega vajab head mobiilset internetti või WiFi-võrgu kasutamist.

Lae Prisma tasuta äpp alla iOS App Store’st või Google Playst. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama