Põhisisu algus

Populaarse lugemisäpi statistika: lugejaid köitis Mihkel Raua mahlakas suhteraamat, ülemaailmsed bestsellerid ja suviselt kerge horoskoop

20.07.2021

Eesti inimestele meeldis esimesel poolaastal lugeda romaane, põnevikke ja horoskoopi. Enim loeti Delia Owensi bestsellerit „Kus laulavad langustid“. Hõbemedaliga pjedestaalile jõudis armastatud Eesti kirjaniku Mihkel Raua suhteraamat „Võtku homme mind või saatan“, selgub Eesti esimese ja ainsa eestikeelse lugemisäpi Elisa Raamatu esimese poolaasta statistikast.

Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp sõnas lugemisäpi statistikat kommenteerides, et ajaviitekirjanduse populaarsus on püsiv ning seda trendi peegeldab ka 2021. aasta esimene pool. „Elisa Raamatu lugejatel on võimalus lisakulutusi tegemata eksperimenteerida ka vähempopulaarsete žanritega, ent lugemisriiulile jõuavad ikka alati ka ülemaailmsed menukid.“ Populaarseim loetud teos oli esimesel poolaastal hitt-raamat „Kus laulavad langustid“, mida on maailmas müüdud üle 5 miljoni eksemplari ning mille autor on teadlane Delia Owens. Owens kirjutas mainitud teose, mis oli ka tema debüütromaan, alles 70-aastasena.

Äpi kasutajatele meeldib ka vaieldamatult kodumaine kirjandus. „Väga loetud on Mihkel Raua suhteraamat „Võtku homme mind või saatan“, mis avab lugejatele menukirjaniku värvikad suhted naistega. Raua teoseid armastavad Elisa Raamatu lugejad läbi aja palavalt ning need on ka varem lugemise edetabelitesse jõudnud“

Popp selgitas, et uusi raamatuid lisandub lugemisäppi mitu korda nädalas, mistõttu on püsilugejate jaoks pidevalt uus ja värske sisu saadaval. Poolaastaga lisandus äppi uusi raamatuid ja ajakirju 185. „Aasta-aastalt on aina populaarsemaks muutunud ka raamatute kuulamine. Inimesed eelistavad liikvel olles, autoga sõites, jalutades või sportides raamatuid kuulata, mida saab teha äpis Eesti Keele Instituudiga üheskoos loodud Iselugeja abil. See on tõesti head vastukaja leidnud.“

Lisaks loetakse rakenduses meelsasti ka ajakirju, mida on äpis väga lai valik. Populaarseim neist oli esimesel poolaastal Naisteleht, sellele järgnes Kroonika.

Statistikast selgub ka, et meeste ja naiste lugemiseelistused väga palju ei erine. „Tegelikult meeldivad mõlema soo esindajatele üsna sarnased teosed. Näiteks selle aasta juuni naiste ja meeste TOP3s oli erinev vaid esikoha raamat. Naised lugesid juunis kõige rohkem teoseid „Kus laulavad langustid“, “ Suitsukate“ ja „Blacklands“. Meeste esikolmikus oli erinev vaid esikoht – selle vallutas põnevik “Afäär“, mille on kirjutanud Lee Child, kes on tuntud raamatusarja poolest, mille peategelaseks on Ameerikas tegutsev endine sõjaväepolitseinik Jack Reacher,“ tõi Popp näiteks.

 

Elisa Raamatu 2021 esimese poolaasta TOP15:

1. Kus laulavad langustid, Delia Owens (Rahva Raamat AS)

2. Võtku homme mind või saatan, Mihkel Raud (KAVA Kirjastus OÜ)

3. Ülakorruse pere, Lisa Jewell (Eesti Raamat)

4. Ilma ainsagi sõnata, Rosie Walsh (Helios OÜ)

5. Kevadohver, Anders de La Motte (Varrak)

6. Kutsutud külalised, Lucy Foley (Eesti Raamat)

7. Eesti aastahoroskoop 2021, Maria Angel (Nuti Grupp 2)

8. Varjatud sügavused, Ann Cleeves (Varrak)

9. 9. maantee. Lahendamata juhtum, Tina Frennstedt (Eesti Raamat)

10. Baar, John Grisham (Varrak)

11. Öölaulik, Johanna Mo (Eesti Raamat)

12. Lüllikivi, Yrsa Sigurðardóttir (Varrak)

13. Kesköö raamatukogu, Matt Haig (Varrak)

14. Valetamise mäng, Ruth Ware (Helios OÜ)

15. Erootiline intelligentsus, Esther Perel (Varrak)

 

Elisa Raamatu TOP 10, juuni 2021

1. Kus laulavad langustid, Delia Owens (Rahva Raamat AS)

2. Suitsukate, Jørn Lier Horst, Thomas Enger (Varrak)

3. Blacklands, Belinda Bauer (Eesti Raamat)

4. Salatunnid, Santa Montefiore (Varrak)

5. Afäär, Lee Child (Varrak)

6. Kuritahtlikkus, Jørn Lier Horst (Eesti Raamat)

7. Need, kes läbi põrusid, Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt (Helios OÜ)

8. Mida sa ei tea, Anna Jansson (Eesti Raamat)

9. Härra Malcolmi nimekiri, Suzanne Allain (Eesti Raamat)

10. Rannaraamat, Emily Henry (Varrak)

 

Elisa Raamatu 2021 esimese poolaasta TOP 10 ajakirjad:

1. Naisteleht

2. Kroonika

3. Eesti Ajalugu

4. Tiiu

5. Eesti Naine

6. Maakodu

7. Anne&Stiil

8. Pere ja Kodu

9. Kodukiri

10. Oma Maitse

 

Elisa Raamatu äpis on pea 4000 eestikeelset raamatut ja lai valik ajakirju.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!