Põhisisu algus

PÖFF avab aasta ringi tegutseva veebikino koostöös Elisaga

08.03.2021

Pimedate Ööde filmifestival avab koostöös Elisaga veebikino, kus saab aasta läbi vaadata festivali filme. 6. märtsil avatud virtuaalset kino on võimalik külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub internet.

„Saime innustust tänulikust tagasisidest, kui me PÖFF-i ajal osa oma programmist veebi panime. See osutus väga populaarseks ja andis esimest korda võimaluse saada festivalist osa ka neil, kes elavad Tallinnast ja Tartust kaugel,” ütles PÖFF-i juht Tiina Lokk.

Ajal, kui kinod on koroonaviiruse tõttu suletud ja võivad selleks jääda veel mõneks ajaks, aitab veebikino Loki sõnul elus hoida väärtfilmide näitamise ja vaatamise traditsiooni. „Meie filmivalik esindab n-ö teist vaadet, mis erineb Netflixi omast, haarates kogu maailma filmikunsti selle temaatilises, žanrilises ja stiilises mitmekesisuses,” ütles ta.

Veebikino avamisega juhatab PÖFF ühtlasi sisse oma 25. sünnipäeva aasta. Avalöögina võõrustab veebikino Naiste Ööde filmifestivali ehk NÖFF-i eriprogrammi, mis koosneb viiest filmist. Filmidel on eestikeelsed subtiitrid.

Teisipäevast, 9. märtsist saab veebikinos vaadata ka kolme palju tähelepanu pälvinud linateost 2020. aasta PÖFF-i kavast.

PÖFF-i veebikino piletid maksavad kuus eurot, NÖFF-i eriprogrammi piletid kaheksa eurot. Filme lisatakse ja vahetatakse iga kuu. Enamikku kavas olevatest filmidest pole väljaspool PÖFF-i Eestis näidatud.

Veebikino filme saab vaadata ainult Eestis.

Virtuaalne kino avatakse koostöös telekommunikatsiooniettevõttega Elisa.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!