Põhisisu algus

Podcast’id – tulevikuraadio juba praegu

05.06.2017

Kui öelda sõna „raadiosaade”, mõistame selle all päris raadiost ehk FM-sagedusel levivast raadiost pärit saateid. Aga juba palju aastaid on räägitud podcast’ide revolutsioonist – saated, mida saab tellida telefoni või arvutisse ja kuulata siis, kui selleks on sobiv aeg. Raadiosaade nagu raadiosaade ikka, aga selleks ei pea kuulama raadiot. Veelgi enam, võite kuulata saateid, mis on pärit ükskõik millisest maailma otsast. Leidke ainult oma lemmikud üles. Seejuures võite oma tulevased lemmikud leida saadete hulgast, mida FM-raadiotes ei pakutagi: podcast’e võib nimelt teha igaüks. Vaja on üksnes häid ideid ja salvestamiseks vajalikku tehnikat, mis tänapäeval on kättesaadav üsna väikese investeeringuga.

Kokkuvõttes tähendab see, et ainult mõne näpuvajutuse kaugusel on hulk huvitavaid jutu- ja muusikasaateid, millest FM-raadio ajastul võis üksnes unistada.

Saadete kuulamiseks on enamik telefone varustatud vajaliku tarkvaraga. Näiteks iPhone’ist leiate Apple’i rakenduse Podcasts. Google’i telefonides on Google Music, mis küll kahjuks Eestis podcast’e ei paku, aga mille kõrvale saab paigaldada endale meelepärase rakenduse – neid on Google Plays küllalt, nii tasuta kui ka tasulisi variante.

Rakendus paigaldatud, tuleb asuda huvitavaid saateid otsima. Rakendused pakuvad võimalust saateid otsida kategooriate kaupa, samuti võib neid käsitsi lisada. Reastatakse ka eri edetabeleid, et leiaksite hõlpsasti üles kõige populaarsemad.

Kui olete oma lemmikud leidnud, saate neid tellida – ja seda täiesti tasuta. Iga kord, kui podcast’ist ilmub uus osa, laadib rakendus selle automaatselt telefoni. Seda saate kuulata aga just siis, kui ise soovite: hommikul tööle või kooli sõites, treeningu ajal või koduseid toimetusi tehes. Ja kui saade enam ei meeldi, saate selle tellimuse lõpetada.

Populaarsemate podcast’i rakenduste hulka kuuluvad näiteks Pocket Casts (iTunes, Google Play), Stitcher (iTunes, Google Play), aga ka Podcast Addict (Google Play).

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!