Põhisisu algus

Parimatest parimad: milliseid raamatuid hindavad lugejad kõige kõrgemalt?

02.07.2019

Mida teha, kui lugemisideed otsa saavad? Alustuseks tasub pöörduda teiste raamatusõprade poole. Kui kõik tuttavad on läbi käidud, on aeg pöörduda interneti poole. Juba 10 aastat on Goodreadsi kasutajad valinud aasta parimaid raamatuid ning eelmisel aastal valiti juubeli puhul varasemate võitjate seast ka parimatest parimad. Milliseid raamatuid hindavad raamatusõbrad kõige kõrgemalt?

Parim ajalooline romaan 2015

Kristin Hannah’ südantliigutav romaan valgustab II maailmasõja vähem kajastatud külge – naiste rolli ja saatust. „Ööbiku“ tegevus leiab aset 1939. aasta Prantsusmaal. Vianne jätab hüvasti oma abikaasaga, kes läheb rindele. Ta ei usu, et natsid võiksid Prantsusmaale tungida, ent peatselt näeb ta sõdurite kolonne, tankide ja veoautode karavane ja lennukeid, mis täidavad taeva. Kui Saksa kõrge sõjaväelane nõuab enda majutamist Vianne’i koju, tuleb langetada raske otsus – elada koos vaenlasega või kaotada kõik. Vianne’i õde Isabelle on mässumeelne 18-aastane tütarlaps, kes armub kogu ihu ja hingega partisan Gaëtani. Kui mees ta ootamatult reedab, ühineb tüdruk vastupanuliikumisega ning riskib teisi aidates ikka ja jälle oma eluga.

Parim põnevik 2012

Gillian Flynn’i “Kadunud” on sünge ja salapärane psühholoogiline romaan, mille põhjal on valminud ka film. Kui viienda pulma-aastapäeva hommikul kaob ootamatult Nick Dunne’i abikaasa Amy, kahtlustab politsei Nicki. Amy sõbrad teavad rääkida, et naine kartis oma meest ja tal oli tema eest saladusi, ent Nick vannub, et see pole tõsi. Politsei leiab tema arvutist ka kahtlasi otsinguid, kuid Nick väidab, et tema pole neid teinud. Mis Amy’ga ikkagi juhtus?

Parim ilukirjanduslik teos 2017

Shaker Heights on edumeelne väikelinn, kus kõik on viimse detailini planeeritud. See sobib suurepäraselt Elena Richardsonile, linnakese lugupeetud elanikule. Ühel päeval saabub sellesse idüllilisse mulli aga üksikemast kunstnik Mia Warren, kes reeglitest suurt ei hooli. Mõlema naise lapsed sõbrunevad ja nii puutuvad nad ka omavahel rohkem kokku.

Kui Richardsonide peresõbrad üritavad lapsendada Hiina juurtega last, vallandub lahing, mis jagab linna kaheks ning Elena ja Mia satuvad vastaspooltele. Elena ei suuda Mia arvamusega leppida ning otsustab kõik ta saladused paljastada, nägemata samas, mida teevad ta enda lapsed.

Celeste Ng “Südamest tõuseb leek” keskendub saladustele, identiteedile ja emadusele ning laseb lugejal endal otsustada, mis on hea või halb.

Parim debüütautor 2014

Darrow on punane – ta kuulub ühiskonna kõige madalamasse klassi. Koos teiste punastega teeb ta Marsil sügaval maa all päevad läbi tööd, et kujundada parem elupaik oma lastele. Teda on aga petetud – inimsugu on juba mitu põlve Marsil elanud ja punased pole midagi muud kui mandunud valitseva klassi orjad. Õigluse jalule seadmise nimel võtab Darrow ette tee valitsejatele ehk kuldsetele mõeldud instituuti, kus tal tuleb rinda pista ühiskonna kõige jõhkramate liikmetega, et päästa tsivilisatsiooni tulevik.

Pierce Brown’i “Punase tõus” on ulmeromaan, näljamängudelik düstoopia, mis tõmbab lugejad endasse ning paneb haarama ka teise ja kolmanda osa järele.

Lugu ilmus Diktor.ee lehel

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!