Põhisisu algus

Ott Tänak osutus võimsamaks kui „Troonide mäng“

13.06.2019

Maailmakuulsa telesarja „Troonide mäng“ ajal püsis Elisa klientide mobiilse andmeside kasutus stabiilsena, kuid tõusis hüppeliselt hoopis Ott Tänaku ja Martin Järveoja Portugali MM-ralli pühapäevase kiiruskatse ajal.

Eesti viimase aja kangelastele Ott Tänakule ja Martin Järveojale hoitakse pöialt ja elatakse kaasa sõltumata asukohast või kellaajast. Pühapäeval, 2. juunil toimunud Portugali MM-ralli kiiruskatse ajal tõusis Elisa võrgus mobiilse andmesidekasutus hüppeliselt kümne protsendi võrra ning püsis samal tasemel kogu kiiruskatse ajal.

Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu ütles, et sarnaseid tõuse näeb mobiilses andmesides üldjuhul harva. „Kuni kümneprotsendine järsk tõus terves võrgus on kahtlemata märkimisväärne. Sarnaseid tõuse näeb üldjuhul suuremate finaalide või erakordsete sündmuste puhul, kuid nüüd võib seda tõenäoliselt oodata alati, kui võistlemas on Ott või Martin. Hea meel on näha, et Eestis on nii palju tulihingelisi fänne, kes elavad omadele alati kaasa ja seda isegi siis, kui teler käepärast pole,“ märkis Andrus Hiiepuu.

Elisa statistika kohaselt tõusis võrgu koormus Portugali kiiruskatse ajal kella kahest päeval 45-lt gigabitilt sekundis 49-ni ning Ott Tänaku ja Martin Järveoja stardi ajal lausa üle 50 gigabitini sekundis. Kokku püsis andmeside kasutus kõrgena kuni 15.44-ni. „Võrdluseks võib tuua fenomenaalse ja ülemaailma vaadatud hittsarja „Troonide mängu“, mille eetri ajal ei tõusnud andmesidekasutus, jäädes tavapäraste normide piiresse,“ lisas Hiiepuu.

Kokku tarbiti kiiruskatse ajal Elisa võrgus 3,5 TB andmemahtu, mida on 1,6 TB rohkem, kui rallile eelneval nädalavahetusel.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!