Põhisisu algus

Oktoobri teletop: Eestit on tabanud tõeline ja kõikehõlmav reality-palavik

11.11.2021

Sügiseselt pimedate õhtute sisustamiseks pöördusid televaatajad oktoobris kodumaise reality poole, selgub Elisa Elamuse järelevaatamise statistikast. Juba teist kuud järjest hoiab teletopis kindlat esikohta meeleolukas ja üllatusi täis staarisaade, Elisa Huubis on esikoha kindlustanud põnevussarja “Reetur” uus hooaeg.

Oktoobri statistikast selgub, et sel telehooajal on televaatajate südamed võitnud kõikide kanalite poolt pakutav meeleolukas reality- ning tõsieluliste saadete valik. Vaieldamatult kõige suuremaks tegijaks on särasilmsetest ja ambitsioonikatest tulevastest tähtedest pulbitsev “Eesti otsib superstaari” ning kindlalt mahuvad esikolmikusse ka raju “Poissmeeste pidu” ja “Armastuse malev”.

Klassikalise reality kõrval jätkus televaatajatel möödunud kuul tähelepanu ka mitmete teiste Eesti elu erinevaid külgi paljastavate hittsaadete jaoks. Teletopis on endale koha kindlustanud nii “Pealtnägija” ja “Kuuuurija”, kui ka alati armastatud pühapäevahommikune “Hommik Anuga” ning elu müstilist poolt avastav “Marilyn Kerro elamise kunst: Eluteenumbrid ja armastuse sümbolid”.

“Selle sügise teeb mõnevõrra ebatavaliseks see, et telekanalid pakuvad senisest vähem tavapärast ettekirjutatud stsenaariumil põhinevat huumorit ja draamat. Selle asemel keskendutakse pigem reality’le, uudislikule sisule ja live-saadetele,” ütles Elisa meelelahutusteenuste valdkonna juht Kertu Popp. “Oktoobri järelevaatamise esikümnesse mahtus vaid üks klassikaline sari ning selleks on alati häid tulemusi näitav “Kättemaksukontor”.”

Kui teletop on võrreldes eelnevate sügistega mõnevõrra ootamatu, siis vastukaaluks pole televaatajate lemmikfilmid kuigi palju muutunud. Oktoobris osutusid kõige populaarsemateks animeeritud linateosed ning esikümnesse mahtusid kõik kolm “Mina, supervaras” kassahitti ning nende spin-off “Käsilased”.

Esmakordselt jõudis kõige populaarsemate filmide edetabelisse ka “Tähesõdade” uue triloogia viimane film “Star Wars: Skywalkeri tõus”, mis on koos oma eelkäijatega suutnud pälvida ülemaailmset heakskiitu.

Nii uusi ka kui juba tuttavaid trende leiab ka Elisa Huubi ja Elisa Videolaenutuse suurimate hittide nimistust. Elisa Huubis on uue tulijana vaieldamatult kõige populaarsemaks osutunud Elisa enda toodetud spioonipõneviku “Reetur” uus hooaeg, millele järgnevad alati populaarne “Kättemaksukontor” ja humoorikas “Alo” teine hooaeg.

“”Reeturi” uus hooaeg toob meid tänapäevale lähemale. Käibel on euro, peategelane Alfred Vint on kogunud riigiaparaadis rohkem austust ja paguneid, ent riigireetmine pole tema elust kadunud. Edu on muutnud teda julgemaks, sihikindlamaks ja kalgimaks,” tutvustas Popp Huubis ilma tegeva “Reeturi” teise hooaja olemust.

Elisa Videolaenutuses on enda jaoks esikoha kindlustanud kaasakiskuv “Raya ja viimane lohe”, mida toetab teisel kohal Disney “Cruella” ning kolmandal kohal põnevik “Kuller”. Tavapäraselt märuli- ja õudusfilmide poolt domineeritud Videolaenutuse vaatamisetopist leiab sel korral esimese tõeliselt süngema linateose kümnendalt kohalt, kus asetseb “Vale pööre: kogukond”.

“Sügis on toonud nii teleekraanidele kui ka Elisa Huubi ja Videolaenutusse rohkelt uut sisu, millega täita iga pime ja vihmane õhtupoolik,” sõnas Popp. “Uus Elisa Elamuse teenus pakub nüüd kogu selle sisu nautimiseks ka veel rohkem paindlikkust, seega ei pea muretsema, kui lemmiksaate alusajaks teleri ette ei jõua – meelelahutus tuleb sinuga sinna, kus parasjagu asud.”

Oktoobri järelevaatamise TOP 10:

 1. Eesti otsib superstaari
 2. Poissmeeste pidu
 3. Armastuse malev
 4. Kolmedok: Suur pettumus!
 5. Marilyn Kerro elamise kunst: Eluteenumbrid ja armastuse sümbolid
 6. Teet, Kristjan ja sõbrad
 7. Pealtnägija
 8. Kuuuurija
 9. Kättemaksukontor: Vereteemant 1
 10. Hommik Anuga

Oktoobri filmide järelevaatamise TOP 10:

 1. Mina, supervaras 3
 2. Indiana Jones ja kristallpealuu kuningriik
 3. Viiskümmend vabastatud varjundit
 4. Preilid petised
 5. Mina, supervaras 2
 6. Mina, supervaras
 7. Käsilased
 8. Džentelmenid
 9. Boss beebi
 10. Star Wars: Skywalkeri tõus

Elisa Huubi oktoobri TOP 10:

 1. Reeturi 2. hooaeg
 2. Kättemaksukontor
 3. Alo 2. hooaeg
 4. Padjaklubi
 5. Kratt
 6. ENSV
 7. Pilvede all
 8. The Kid
 9. Sipsik
 10. Papad mammad

Elisa Videolaenutuse oktoobri TOP 10:

 1. Raya ja viimane lohe
 2. Cruella
 3. Kuller
 4. Mehe raev
 5. Õigluse liiga
 6. Düün
 7. Tom ja Jerry
 8. Keegi, kes hoolib
 9. Mehed mustas: globaalne oht
 10. Vale pööre: kogukond
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!