Põhisisu algus

Nutitelefonide müük kasvas tänavu oktoobris 15% võrra

23.11.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eestis käesoleva aasta oktoobrikuus nutitelefone eelmise aasta sama ajaga võrreldes 15% võrra rohkem. Kui tänavu oktoobris müüdi meil nutitelefone üle 30 400, siis aasta varem oli see number 26 300.

Samuti kasvas GfK statistika kohaselt eelmise ja selle aasta oktoobrikuude võrdluses nutitelefonide müügikäive. Kuna selle aasta oktoobris müüdi Eestis nutitelefone 10,4 ning mullu oktoobris 8,8 miljoni euro eest, kasvas müügikäive mullusega võrreldes 18% võrra.

Kasvunumbreid näitas ka kogu mobiiltelefonide jaemüük, ulatudes 7,5%-ni. Tänavu oktoobrikuus müüdi mobiiltelefone GfK statistika alusel Eestis 36 600 ning mullu 34 000.

Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul olid Elisa klientide seas oktoobrikuus kõige populaarsemad nutitelefonid Samsung Galaxy J3, Huawei P9 Lite ja Apple iPhone 7. „Oktoobrikuu TOP-is hõivasidki enamuse kohtadest Apple ja Samsungi käesoleva ja eelmise aasta tippmudelid. Tänu tippmudelite eelistamisele kasvas Elisas müüdud nutitelefonide keskmine müügihind 15 euro võrra, jõudes 409 euro tasemele,“ andis Mailiis Ploomann ülevaate Elisa klientide eelistustest.

Oktoobrikuu lõpus jõudis Elisasse müügile lätlaste disainitud Just5, mis sel kuul veel päris esikümnesse ei mahtunud. „Kui vaatame Just5 paari nädala müüginumbreid, siis ennustan, et see nutitelefon on TOP10-es juba järgmisel kuul,“ märkis Elisa tooteturunduse osakonna juht.

Ploomann lisas, et eelduslikult saadab Just5 samasugune edulugu nagu ka Coolpadi, mis pole siinmail nii tuntud bränd, kuid mis on tänu väga heale kvaliteedile järjekindlalt menukamate seadmete edetabelis aina ülespoole roninud.

Nutitelefonide eelistatuimad brändid septembris olid Elisas Samsung, Huawei, Sony ja Apple.

2016. a oktoobris Elisa esindustes müüdud populaarsemad nutitelefonid

  1. Samsung Galaxy J3
  2. Huawei P9 Lite
  3. Apple iPhone 7
  4. Samsung Galaxy S6
  5. Apple iPhone 6S
  6. Samsung Galaxy S7 Edge
  7. Apple iPhone SE
  8. Samsung Galaxy J5
  9. Huawei P8 Lite
  10. Coolpad Modena 2
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama