Põhisisu algus

Nutikindlustuse toel on seadme korda teinud tuhanded Elisa kliendid

30.01.2017

  • Kindlustus tagab nutiseadmete stressivaba kasutuse

Tänaseks on nutikindlustuse toel oma telefoni või tahvli korda teinud juba tuhanded Elisa kliendid. 95% kindlustusjuhtumite puhul on tegemist erinevate mehhaaniliste vigastuste, peamiselt ekraani purunemiste ja veekahjustustega ning 5% juhtumistest varguste ja hävimistega.

Kõige enam kindlustavad Elisa kliendid seadmeid, mis jäävad 150-299 euro hinnaklassi. „Keskmine kindlustatud seadme hind Elisas on 300 eurot ning keskmine kindlustuse summa jääb nelja euro juurde,“ ütles Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

Võrdväärselt teiste Elisa poolt pakutavate uuenduslike teenustega, on nutikindlustus kõige populaarsem 25-40-aastaste seas. Kindlustuse kasuks otsustavad nii era- kui ka ärikliendid, üksikisikud ja perekonnad. „Nutikindlustus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma nutiseadmeid stressivabalt kasutada,“ ütles Andrus Hiiepuu. „Seadmed saab kindlustada füüsiliste kahjustuste eest ning samuti tuleb kindlustus appi varguse korral.“

Hiiepuu sõnul otsustab nutikindlustuse kasuks iga neljas klient, kes Elisast seadme ostab. „Trendina saab välja tuua, et kindlustus võetakse pigem keskmise või kallima hinnaklassi mobiiltelefonidele ja tahvlitele, mis on ka loogiline, sest kallima seadme puhul on selle remont või uue ostmine kliendile oluliselt kulukam,“ täpsustas Hiiepuu. Elisast saab iga nutikindlustuse sõlmija pooleks aastaks tasuta kaasa populaarse F-Secure viirusetõrje, mis kaitseb seadmetesse talletatud dokumente, fotosid ja videoid ka telefoni kaotamise või varguse korral.

Hiiepuu tõi välja, et klientide tavapärased remondikulud õnnetusjuhtumite korral võivad ulatuda 100-150 euroni ning kallimate seadmete puhul isegi 300 euro või rohkemanigi. „Kui kliendil on seade kindlustatud, ei tule tal seda kulu endal kanda,“ lisas ta.

Kindlustuse hinnasüsteem kujuneb kolme näitaja järgi. Esiteks arvestatakse ostetud seadme hinda, mille alusel kujuneb kindlustuse kuumakse. Seadme ostuhinnast oleneb ka kindlustuse omavastutuse maksumus, mille peab tasuma siis, kui telefon läheb parandusse. Kolmandaks arvestatakse kindlustuse puhul amortisatsiooni ehk seda kui palju telefoni väärtus aja jooksul väheneb. Kuna nutikindlustuse kuumakse on telefonioperaatorite juures soodne, on see hea valik kõigile, kes tahavad kasutada kõige uuemaid nutiseadmeid, aga ootavad neilt legendaarse Nokia 3310 vastupidavust.

Nutikindlustus kaitseb telefoni kuni kaks aastat ja ühe seadme puhul kehtib kaitse kuni kolme õnnetusjuhtumi korral. Hea uudis maailmaränduritele on see, et kindlustus kehtib ka välismaal.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!