Põhisisu algus

Neli soovitust interneti kasutamiseks maakodus

01.07.2021

Kuigi paljud eelistavad maakodus olles n-ö juhtme seinast välja tõmmata, soovivad teised ka suvilasse minnes maailma kursis olemiseks interneti endaga kaasa võtta. Elisa seadmete tootejuht Kirill Šapošnikov annab neli soovitust, kuidas maal puhates kerge vaevaga mugavalt internetti kasutada.

 

1. Sagedasemaks kasutuseks vali 4G ruuter

Enamik inimesi ei käi maakodus aastaringselt ning kolivad oma elu sinna suveperioodiks. Arusaadavalt soovitakse siis leida hea ja mugav internetilahendus, mille ülesseadmine ei nõua palju vaeva ja mis katab soovitud vajadused. Neile, kes plaanivad suvel maakodus rohkem aega veeta, piisab üldjuhul internetiühenduse loomiseks maakodus vaid kahest asjast – 4G ruuterist ja toimivast SIM-kaardist.  Tänapäeval on saadaval erinevate mahtudega paketid, seega kindlasti leiab igaüks endale sobiva suurusega paketi ja ka kiirused, mis suvilasse sobivad. Ennekõike tasuks enda jaoks läbi mõelda, milleks netti kasutatakse. E-kirjade, uudiste sirvimine vajab väiksemaid kiiruseid, video striimimiseks (mitmest seadmest korraga)  läheb vaja veidi rohkem. Vali pakett, sisesta SIM-kaart, ühenda ruuter vooluvõrku ja tehtud.

 

2. Harvemaks kasutamiseks haara kaasa taskuruuter

Juhul, kui maakodus veedetakse aega vähem ja netiühendust vajatakse vaid loetud päevadeks, siis sobib hästi käepärane ja lihtsasti teisaldatav taskuruuter. Nagu nimigi ütleb, on taskuruuteri suurus on selline, et see mahub lausa tasku, kuid selle suurusest ei tasu lasta end hirmutada. See teeb oma töö efektiivselt ära ja on heaks alternatiiviks hotspotile, mis „sööb“ nutitelefoni akut meeletu kiirusega. Taskuruuter töötab küll sarnaselt telefoniga laetava aku pealt, kuid seda märkimisväärselt kauem. Tavalise taskuruuteri aku tööaeg on keskmiselt 6-7 tundi ning võimekamad seadmed suudavad interneti jagada isegi 12 tundi. Lisaks on seadme WiFiga võimalik ühendada kuni 16 seadet, seega saavad interneti võlusid kasutada kõik pereliikmed ja külla tulnud sõbradki.

 

3. Kontrolli üle maakodu WiFi leviala – internet ei pea lõppema terrassiuksel

Suviste ilmadega oleks maal patt aega vaid nelja seina vahel ja teleri ees. Ometi aga on käes paljude jalkasõprade magusaim aeg – ees on jalgpalli EMi põnevamad hetked. Praegused soojad õhtud ju lausa soosivad õues olemist. Miks mitte siis ka ekraan endaga õue kaasa viia. Selleks, et saaks ühendada kaks meeldivat – vabas õhus viibimise ja vutivaatamise, tasub mõelda WiFi leviala katvusele. Kuna maakodudel on üldjuhul ka suurem või väiksem hooviala, siis ainult ruuterist või taskuruuterist võib siinkohal väheks jääda, kui samaaegselt soovivad internetti kasutada nii toas kui ka õues olevad inimesed. Siin on abiks WiFi leviala võimendi/pikendaja, mille abiga on võimalik kiiresti ja efektiivselt suurendada ala, kus nett levib. Neid seadmeid on lihtne seadistada ja ka rahakotist ei pea välja käima suuri summasid. Hea võimendi võib kätte saada taskukohase hinnaga mõnekümne euro eest. Nii ei jää nägemata ükski jalkamatš või pidamata kodune hoovikino seanss.

 

4. Kaitse oma WiFi võrku

Olenemata sellest, millise lahenduse kasuks otsustad, ära unusta turvalisust. Esmasel seadistamisel on ruuteril ja taskuruuteril juba olemas ka oma WiFi parool, millega internetile ligipääs saada. Üldjuhul on see leitav seadme peal oleval kleepsul. Võimalusel vaheta algne salasõna endale sobiva ja meeldejääva vastu. Jälgi, et see poleks liiga lihtsasti ära arvatav ega kasutusel ka mõnel su teisel kasutajakontol.

 

Seega kokkuvõtteks mõtle läbi: kui tihti internetti plaanid kasutada, millisteks tegevusteks ning kui suure ala peal. Nii saad valida enda jaoks kõige mõistlikumad lahendused ja seadmed ning veenduda, et lähed küll linnast välja, aga mitte levist välja.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!