Põhisisu algus

Müügitop: aktiivsusmonitoride asemel otsustatakse järjest rohkem nutikellade kasuks

19.08.2021

2021. aasta on kaasa toonud erinevate nutikellade ning aktiivsusmonitoride külluse, seda nii täiskasvanutele mõeldud tippklassi seadmete kui ka noorematele kasutajatele suunatud soodsamate nutikellade seas. Milliseid nutikellasid tänavu enim soetati?

“Sellele aastale läksime vastu karmide piirangutega, mis andis paljudele inimestele võimaluse keskenduda rohkem oma tervisele, looduses liikumisele ning üldisele heaoluline,” sõnas Elisa seadmete tootejuht Kirill Šapošnikov. “See tõi kaasa ka nutikellade ja aktiivsusmonitoride ostulaine – kui juba metsa jooksma minna, siis soovitakse ka näha, mis tulemus sellel oli.”

Sel aastal on vaieldamatult kõige populaarsemaks nutikellade seadmetootjaks olnud Huawei, kellele kuuluvad populaarsuse esikümnes peaaegu pooled positsioonid. Seejuures on ostjad pea ühehäälselt otsustanud tavalist käekella meenutava ümara sihverplaadiga ning mitmesuguste eriilmeliste disainidega Watch GT2 mudeli kasuks.

Šapošnikov märkis, et ka möödunud aastal menukaks osutunud Watch GT2 müügiedu on võrdlemisi lihtne mõista, seda peamiselt seadme hinna, funktsionaalsuse ja välimuse tõttu. “Kaugemalt vaadates meenutab see täiesti tavalist käekella, kuid kui seda lähemalt uurida, siis on see tavalisest käekellast märkimisväärselt edasi arenenud,” lausus ta ning tõi välja, et lisaks teavituste kuvamisele ning sportimise jälgimisele suudab see seade hoida silma peal ka unekvaliteedil.

Huawei seadmete kõrval eelistas märgatav osa nutikella ostjatest ka Samsungi mudeleid: kõige menukamateks osutusid stiilsed Galaxy Watch 3 ja Samsung Galaxy Watch Active 2.

Lisaks nutikelladele mahtus edetabelisse ka valik aktiivsusmonitore, mille populaarsus on siiski võrreldes täisfunktsionaalsete nutikelladega mõnevõrra madalam. Sel aastal on kõige populaarsemateks aktiivsusmonitorideks osutunud sportlikud Huawei Band 4, Huawei Watch Fit ja Samsung Galaxy Fit2.

Suuremate tootjate seadmete kõrval leiab edetabelist ka Garmini spordikella Vivoactive 4S ja lastele mõeldud käekellad, millest tõusis müügiedetabelis esikohale hääl- ja videokõnede, SOS-nupu ning Põnniradari teenuse toega Elari KidPhone 4G. Samuti leiab kõrgelt kohalt MyKi Touch seadme, mis lubab samuti Põnniradari teenuse abil lapse liikumisel ning asukohal igal hetkel silma peal hoida.

Šapošnikov märkis, et valides enda esimest, teist või kolmandat nutikella, tasuks alati mõelda, mille jaoks seda kasutatakse – suur metallist kell võib küll ilus olla, kuid kui tegelikkuses sooviksid seadet kasutada peamiselt intensiivset sporti tehes, siis võiks mõelda pigem lihtsama ja kergema seadme peale. Teiselt poolt, kui soovid, et nutikella näol oleks tegu aksessuaari ja stiilse esemega, tasub vaadata veidi kõrgema hinnaklassi seadmete poole.

Elisa nutikellade ja aktiivsusmonitoride TOP 15 (2021):

 1. Elisa Laste käekell Elari KidPhone 4G
 2. Huawei Watch GT2 42mm
 3. Elisa Laste käekell Elari KidPhone 4GR
 4. Huawei Watch GT2 46mm
 5. Elisa Laste käekell MyKi Touch
 6. Huawei Watch GT2 Pro 46mm
 7. Samsung Galaxy Watch 3 45mm LTE
 8. Samsung Galaxy Watch Active 2 Aluminium LTE 44mm
 9. Huawei Watch Fit
 10. Honor Watch GS Pro nutikell
 11. Huawei Band 4
 12. Samsung Galaxy Watch Active 2 Aluminium LTE 40mm
 13. Samsung Galaxy Watch 3 41mm LTE
 14. Samsung Galaxy Fit2
 15. Garmin Vivoactive 4S
 
 
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!