Põhisisu algus

Muudatused Elisa erakliendi paketitingimustes alates 01.05.2016

31.03.2016

Seoses Euroopa Liidu rändlustasude regulatsiooni jõustumisega tuleva aasta suvel muudab Elisa eraklientide paketitingimusi, lisades Euroopa Liidu üleselt kehtiva rändluslahenduse eraklientide kõnepakettidele juba selle aasta maikuust ning tõstes paketi kuutasu 0,96 € võrra. Kogu Euroopa Liidus kehtiva lahenduse raames saab eraklient võimaluse rääkida kõikides euroliidu riikides iga kuu täiendavalt 30 minutit ilma selle eest eraldi tasu maksmata. Kuigi Elisal koduturu hinnad muutuvad, on Elisa hindade võrdluses jätkuvalt soodsaim operaator Eestis.

Euroopa parlament otsustas mullu oktoobris kaotada Euroopa Liidus mobiilside rändlustasud alates juunist 2017. Tegemist on osaga digitaalse ühisturu strateegiast, mille eesmärgiks on ühtlustada mobiilsideteenuste hinnad, vähendada liikmesriikide vahelist killustatust, suurendada Euroopa globaalset konkurentsivõimet ja luua uusi töökohti. Seega tekib tuleval aastal Euroopa Liidus ühtne telekomiteenuste turg ning kliendil avaneb võimalus koduturu paketiga rääkida terves Euroopa Liidus.

„Ühisturu eesseisvate muudatuste valguses loob Elisa oma kliendile võimaluse kodupaketiga välismaal igakuiselt kuutasu raames rääkida juba selle aasta maikuu algusest. Iga meie klient saab oma pereliikmete ja tuttavatega ka Euroopas reisides julgelt kõneleda kartmata suurt arvet,“ ütles Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen. Ta lisas, et enam ei pea Roomas, Riias või Helsingis olles mõtlema, kas tohib üldse kõne vastu võtta või välja helistada.

Sami Seppäneni sõnul koheldakse regulatsiooni tulemusel kõiki Elisa kliente võrdselt sõltumata nende asukohast Euroopa 31 riigis ning tingimused on kõigile ühtsed. „Esimesed 30 minutit sisse- või välja helistamist Euroopa Liidu riikides sisalduvad kliendile kuutasus ning edasine kõneminut maksab 6 senti minut, mis omakorda on neli korda odavam tänaseni kehtinud hindadest,“ selgitas ta Elisa poolt planeeritavaid muudatusi. Seoses roamingkõnede lisandumisega kliendi olemasolevale paketile, suureneb kuutasulise kõnepaketi hind 0,96€ võrra.

„Kuna tegemist on Euroopa parlamendi otsusega, siis mõjutab see ühtemoodi kõiki Eesti mobiilsideoperaatoreid. Kui hindasid tänavu ei korrigeerita, siis seisab see hinnamuudatus teistel ees tuleval aastal,“ tõdes Sami Seppänen.

Seppänen märkis, et Elisa on avatult oma klienti teavitanud sellest, et Euroopa Liidu rändlustasude regulatsiooni jõustumine tähendabki hindade ühtlustumist eri riikides ning kuna Eesti on üks soodsaima mobiilsideteenuste hinnatasemega riike Euroopas, siis Eesti kliendile toob see kaasa mõningase kasvu siseriiklikes hindades ning hinnalanguse välismaal viibides. „Eestis küll hinnad mõnevõrra tõusevad, kuid seevastu saab klient muretult pereliikmete, sõprade või töökaaslastega rääkida Euroopa Liidu riikides reisides või töötades,“ selgitas Elisa juht.

Sami Seppänen täpsustas, et kuigi Elisal koduturu hinnad tõusevad, siis on Elisa hindade võrdluses jätkuvalt soodsaim operaator Eestis. Lisaks 30 minutile täiendavale, kuutasus sisalduvale kõneajale tuleb Elisa kliendil Euroopa Liidu riikides viibides käesoleva aasta maist alates kuutasus sisalduva kõneaja lõppedes tasuda edasise väljuva kõneminuti eest 5 ja vastuvõetud kõneminuti eest 1,14 eurosenti minutis, sõnumite tasu on 2 senti ning mobiilse interneti megabaidi hind 5 senti. Hindadele lisandub käibemaks ja koos käibemaksuga hinnad on vastavalt 6 senti väljuv kõneminut, 1,37 senti vastuvõetud kõneminut, 2,4 senti sõnum ja 6 senti megabait.

30-minutilist täiendavat, kuutasus sisalduvat kõneaega saab Elisa lepinguline klient kasutada maikuu algusest Euroopa Liidu 28 riigis ning Norras, Islandil ja Liechtensteinis, seega kokku 31 riigis.

Muudatusest mõjutatud paketi kasutajal on õigus muudatustega mittenõustumise korral leping käesoleva aasta aprillikuu jooksul leppetrahvita üles öelda.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!