Põhisisu algus

Mõõtmistulemused: Elisal on neljas Eesti linnas parim levi siseruumides

02.04.2015

Käesoleva aasta alguses neljas Eesti linnas - Võrus, Viljandis, Jõhvis ja Rakveres – läbiviidud mõõtmistulemuste alusel pakub Elisa kõikides nendes linnades parimat levi siseruumides.

Elisa võrgujuht ja juhatuse liige Andrus Kaarelson ütles, et aasta alguses viis Elisa läbi põhjalikuma võrgu optimeerimise projekti, mis parandas levi kvaliteeti nii välitingimustes kui ka siseruumides. „Projekt kandis vilja ning võimaldas meil taas saavutada parimad tulemused neis linnades,“ lausus Andrus Kaarelson.

Siselevi näitab Kaarelsoni sõnul seda, kuivõrd hästi saavad kliendid kasutada mobiilset internetti siseruumides ehk toas, kontoris või näiteks kohvikus viibides. „Siselevi kvaliteedi määrab signaalitugevus – kui see on parem kui -85 dBm, siis on tegemist hea leviga siseruumides,“ selgitas Andrus Kaarelson.

Kaarelson märkis, et Elisa suudab teiste operaatoritega võrreldes pakkuda paremat levi siseruumides, sest on valinud eristuva võrgu ehitamise taktika. „Elisa ehitab 4G LTE võrku madalatel sagedustel, mis levivad siseruumidesse kaks korda paremini kui kõrged sagedused,“ rääkis Elisa võrgujuht.

Viimatisi mõõtmistulemusi kommenteerides tõi Kaarelson välja, et Võru linnas pakub Elisa head 4G levi siseruumides koguni 99,3% juhtudest. EMT vastav näitaja jäi samal ajal 61,9% juurde ning Tele2 Võru linnas 4G levi üldse puudus.

Mõõtmistulemuste põhjal analüüsiti ka seda, kui suures ulatuses 4G levi siseruumidesse ei jõua. EMT-l ei levinud 4G signaal Võrus siseruumidesse 17,2% juhtudest. Elisal oli vastav protsent 1,8.

Samuti polnud siselevi kvaliteedi osas Elisal vastast Jõhvis, kus Elisa pakkus head levi siseruumides 99,3% ja EMT vaid 37,5% juhtudest. Jõhvis ei jõudnud EMT 4G signaal siseruumidesse 28,9% juhtudest, Elisal siselevi puudumist ei esinenud.

Ka Viljandi linnas ületas Elisa sireruumides teisi operaatoreid levi tugevuses. Hea leviga oli Elisal Viljandis siseruumides kaetud 96,4% linnast. EMT-l jäi see näitaja 53,5% juurde. Viljandis ei levinud 4G signaal siseruumidesse EMT-l 13,6% juhtudest, Elisal oli taaskord kogu linnas siselevi olemas.

Viimased mõõtmised viis Elisa läbi Rakveres, kus tulemuste kohaselt on Elisal hea levi siseruumides 96,5% juhtudest, samal ajal kui EMT pakkus head siselevi Rakveres 43,7% juhtudest. Rakveres ei jõudnud EMT 4G signaal siseruumidesse 22,5% ning Elisal siselevi puudumist ei esinenud.

Elisa kasutas uuringu läbiviimisel mõõteseadmeid, mis annavad õige pildi reaalsest kliendi kasutuskogemusest. Kõik seadmed olid mõõtmiste ajal lukustatud 4G võrku.

Elisa kvaliteetne mobiilne internet ulatub nii väli- kui sisetingimustes kõikjale, kus on olemas mobiililevi. Protsentuaalselt katavad nii Elisa 4G kui ka 3G internet täna 97% Eesti territooriumist. Elisa on läbi viimas 4G LTE tihendamist, mille käigus tõuseb katvus 99%-ni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama