Põhisisu algus

Möödunud aasta teletopi panid ülekaalukalt kinni pausi järel naasnud muusikasaated

05.01.2022

2021. aastal jõudis teleekraanidele pöörases koguses uusi ja naasvaid telesaateid, mängufilme ja erisaateid. Elisa Elamuse järelvaatamise statistika põhjal oli möödunud aasta kõige menukamaks telesaateks “Eesti otsib superstaari”, samas kui videolaenutuses tõusis esikohale “Tenet”.

Möödunud aasta märksõnadeks telesaadete puhul oli muusika ja reality, tavapäraselt tugevaid tulemusi näitasid ka uudiste- ja dokumentaalsaated. Kui telesaadete esikoha haaras endale pärast mitmeaastast pausi naasev staarisaade, siis esinelikusse mahtusid ka eelneval aastal vahele jäänud Eurovisiooni lauluvõistlus, alati menukas muusikaauhindade jagamise gala ning “Eesti Laul 2021”.

Muusikasaadete kõrval valisid televaatajad meelelahutuseks ka eriilmelisi reality-, uudiste- ja dokumentaalsaateid. Kui “Pealtnägija” ja “Kuuuurija” on koondedetabelisse pääsenud ka eelmistel aastatel, siis “Poissmeeste peo”, Peeter Võsa Tšornobõli dokumentaalsaate ja “Kuhu nad kadusid?” näol on tegu uute tulijatega.

“2020. aasta kulus uue olukorraga harjumiseks, 2021. aastal tõid aga kõik telekanalid ekraanidele oma vaieldamatu paremiku,” lausus Elisa meelelahutusteenuste valdkonna juht Kertu Popp. “Kindlasti mõjutas edetabeli kujunemist ka see, et mitmed menukad muusikasaated naasid lühema või pikema pausi järel. Muusika on eestlastele alati hingelähedane olnud, seda eriti võistluslikus võtmes.”

Kui eelneval aastal mahtus tele-eetris jooksnud filmide esikolmikusse vaid kodumaine toodang, siis möödunud aastal ei mahtunud neid järelevaatamise edetabelisse ühtegi. Eesti filmide asemel moodustavad edetabeli esikolmiku koguperefilmid “Ralf lõhub interneti: Lammutaja Ralf 2”, “Üksinda kodus” ja “Boss beebi”.

Popp tõdes, et 2020. aastal jõudis ekraanidele suur hulk enne koroonakriisi algust valminud filme, samas kui tunamullu ja eelmise aasta alguses olid paljud kodumaised filmivõtted pausil. “Inimesed eelistavad kodumaiste filmide puhul tihti neid, mida nad juba näinud pole. Kuna eelmistel aastal kuigi palju uusi filme välja ei tulnud, siis ei olnud telekanalitel mullu kuigi palju uut pakkuda.”

Elisa Huubist leidsid vaatajad enda jaoks möödunud aastal nii uusi originaalsarju kui ka juba klassika staatusesse tõusnud seriaale ja filme. Tugevaid tulemusi näitasid “Alo” ja “Reeturi” uued hooajad, äsja ilmavalgust näinud ülipõnev “Süü”, “Tulejoonel” ja “Vee peal”. Elisa omatoodangu kõrvalt ei puudu edetabelist ka “Padjaklubi” ega “Kättemaksukontor”, samuti leidsid nooremad vaatajad üles armastatud “Sipsiku” filmi.

Videolaenutuse puhul noppis menukuse edetabelis selge esikoha Christopher Nolani värskeim meistriteos “Tenet”, niisamuti osutusid populaarseks linateosed “Mehe raev”, Käpapatrulli film” ja “Trollid 2”.

“Möödunud aasta kohta võib ilma igasuguse kahtluseta öelda, et nii palju head sisu pole vaatajatele ammu pakutud,” lausus Popp. “Saab olema huvitav näha, kas tele- ja filmitootjad suudavad enda poolt püstitatud lati ka sel aastal ületada.”

Telesaadete järelevaatamise TOP 2021. aastal

 1. Eesti otsib superstaari
 2. Eurovisiooni lauluvõistlus 2021
 3. Eesti Muusikaauhinnad 2021
 4. Eesti Laul 2021
 5. Pealtnägija
 6. Poissmeeste pidu
 7. Kuuuurija
 8. Peeter Võsa. Tšornobõli katastroofi pikk vari
 9. Kaks kanget Tansaanias
 10. Kuhu nad kadusid?: Võru Markkuse lugu

Filmide järelevaatamise TOP 2021. aastal

 1. Ralf lõhub interneti: Lammutaja Ralf 2
 2. Üksinda kodus
 3. Boss beebi
 4. Üksinda kodus 2
 5. Mina, supervaras 3
 6. Rapuntsel
 7. Zootropolis
 8. Harry Potter ja tarkade kivi
 9. Kuninganna corgi
 10. Imelised 2

Elisa Huubi TOP 2021. aastal

 1. Kättemaksukontor
 2. Padjaklubi
 3. Alo 2. hooaeg
 4. Sipsik
 5. Kaks kanget Tansaanias
 6. Süü
 7. Reetur 2. hooaeg
 8. ENSV
 9. Tulejoonel
 10. Vee peal

Elisa Videolaenutuse TOP 2021. aastal

 1. Tenet
 2. Mehe raev
 3. Käpapatrulli film
 4. Trollid 2
 5. Kiired ja vihased 9
 6. Raya ja viimane lohe
 7. Hing
 8. Eesti matus
 9. Tom ja Jerry
 10. Pärast. Kui sädemeid lendas
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!