Põhisisu algus

Mobiiltelefonide müügikäive kasvas septembris 27% võrra

25.10.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel kasvas mobiiltelefonide müügikäive käesoleva aasta septembris võrreldes eelmise aasta sama ajaga 27% võrra. Kui tänavu septembris müüdi mobiiltelefone 10, siis aasta varem samal kuul 8 miljoni euro väärtuses. 

Selle aasta septembris näitas kasvutrendi ka nutitelefonide tükiline jaemüük, tõustes 14% võrra. Kui 2015. aasta septembris müüdi nutitelefone Eestis 27 200, siis 2016. aasta septembris juba  31 100. Kogu mobiiltelefonide müük kasvas selle ja eelmise aasta septembrikuu võrdluses vähem - 7% ning selle põhjuseks oli just kõnetelefonide populaarsuse ja arvulise müügi vähenemine. Valdava enamus mobiiltelefonide müügi kasvust septembris moodustasidki nutitelefonid. 

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul langetasid Elisa kliendid otsuse eelkõige soodsama hinnaklassi nutitelefonide kasuks. „Klientide pool valitud menukamate seadmete hind septembris jäi vahemikku 100 – 150 eurot. Need on soodsama hinnaga, kuid hea kvaliteedi ja suure, 5 tollise ekraaniga telefonid. Valik viitab sellele, et neid osteti jätkuvalt üliõpilastele ja koolilastele, kellel on niivõrd suure ekraaniga ilmselgelt hea ka koolis vajadusel netist infot otsida,“ kommenteeris Andrus Hiiepuu Elisa klientide eelistusi mobiiltelefonide soetamisel. „Teine väga huvitav trend septembris oli see, et väga populaarseks kujunesid eelmise aasta tippmudelid, mille hinnaklass on seoses uute mudelite peale tulekuga klassi võrra alla poole nihkunud. Näitena võib tuua Samsungi Galaxy S6 ja iPhone 6S-i.“

Hiiepuu märkis, et selgelt on näha just kvaliteetsete seadmete eelistamist. „Ostetakse seadmeid, mida on mugav kasutada ja mis on väga heade tehniliste näitajatega. Seetõttu on ka keskmise müüdud nutitelefoni hind võrreldes eelmise aastaga kerkinud Elisas 410 euroni, mis on mullusest 30 euro võrra kõrgem,“ selgitas Andrus Hiiepuu, lisades, et see on viimase kahe aasta jooksul kõrgeim telefonide keskmine müügihind.

Nutitelefonide eelistatuimad brändid septembris olid Elisas Samsung, Huawei, Sony ja Apple

2016. a septembris Elisa eseindustes müüdud menukamad nutitelefonid:

  1. Samsung Galaxy J3
  2. Huawei P9 Lite
  3. Samsung Galaxy S6
  4. Huawei P8 Lite
  5. Apple iPhone 6S
  6. Samsung Galaxy S7 Edge
  7. Coolpad Porto S
  8. Samsung Galaxy J5 (2016)
  9. myPhone Halo 2
  10. Apple iPhone SE
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!