Põhisisu algus

Mailiis Ploomann: täna kasutusel olevad tavalised SIM-kaardid on peatselt ajalugu

20.02.2016

Elisa lõpetab tavapäraste telefonis kasutatavate SIM-kaartide pakkumise ära ja toob klientide kasutada ainult Mobiil-ID-d toetavad SIM-kaardid. 

Mailiis Ploomann, Elisa tooteturunduse osakonna juht, märkis, et tänasest hakkab Elisa järk-järgult üle minema ainult Mobiil-ID-d toetavatele SIM-kaartidele: „Praktikas tähendab üleminek seda, et kõikidele Elisa lepingulistele klientidele jaotame edaspidi ainult Mobiil-ID-d toetavaid SIM-kaarte.“ 

Olemasolevaid tavapäraseid SIMe ei pea kliendid vahetama kiirustama, sest need töötavad Elisa võrgus edasi. Ploomann tõdes kuna Mobiil-ID teenus on nutiseadmes saanud niivõrd mugavaks abivahendiks kõikvõimalike pangatoimingute, teeninduskeskkondade ja digiallkirjastamise juures, siis tasub sedavõrd turvalisele identifitseerimisvahendile siiski üle minna. 

Mailiis Ploomann lisas: „Mobiil-ID-d toetav SIM-kaart on väga praktilise väärtusega, sest täna on kolinud väga paljud teenused just nutiseadmesse, mis tähendab et ID-kaardilugejat vajalikuks toiminguks oma telefoni või tahvli külge ühendada paraku ei saa. Nii võivad ajakriitilise väärtusega toimingud jääda aga tegemata. M-ID-d kasutades on taolised olukorrad hõlpsalt välditavad.“ Siinkohal tõi Ploomann näite praeguse tuludeklaratsiooni kinnitamise perioodi taustal, mida on turvaline ja kiire kinnitada oma nutiseadmes kasutusel oleva M-ID teenuse toel. 

Sertifitseerimiskeskuse juhatuse liige Kalev Pihl märkis, et kuigi Mobiil-ID järele tingib üha kasvava vajaduse just nutiseadmete pealetung, siis teisalt on tegemist ülimugava lahendusega ka nuputelefonide kasutajatele. „Kuigi statistika järgi on kõige rohkem M-ID aktiivseid kasutajaid 30-40-aastaste hulgas, siis eakamad on lausa 90-aastased või vanemadki. Ka üldist M-ID kasutajate hulga kiiret kasvu vaadates võib kinnitada, et M-ID on kasulik ja lihtne kõikide jaoks sõltumata soost ja vanusest.“ Kalev Pihl kinnitas, et Elisa uus pakkumine on tugev panus Eesti tehnoloogilisse arengusse ja seda eelkõige nutiseadmetesse turvalisuse lisamiseks. 

Elisa tooteturunduse osakonna juht täiendas siinkohal Kalev Pihli: „Kui veel vanemast põlvkonnast rääkida, just nendest kes kasutavad jätkuvalt nuppudega telefone, siis nemad saavad kenasti kõik vajalikud panga- ja muud igapäevased teenindusega seonduvad toimingud juba selgeks õpitud nuputelefoniga teha ja ei pea mõtlema sellele, kuidas ja kuhu selle ID-kaardilugejaga minna,“ tõstis Mailiis Ploomann esile Mobiil-ID teenuse paindlikkust. 

Elisa saavutas koostöös Sertifitseerimiskeskusega kokkuleppe, mille tulemusena ei pea klient enam Mobiil-ID-ga liitudes tasuma 10€ riigilõivu ning seejärel vahetama oma olemasoleva SIM-kaardi uue vastu. „Nimetatud riigilõiv ja uue SIM-kaardi tasu olid kliendile sedavõrd tuntavaks väljaminekuks, et paljudel juhtudel takistas see kliendil Mobiil-ID teenusega liitumist,“ rääkis Ploomann ja lisas, et nüüdsest koos Elisa uute M-ID-d toetavate SIM-kaartidega sisaldub riigilõivu osa igakuises kuutasus 1€ näol ning kui SIM-kaart toetab juba M-iD-d, ei lisandu ka tavapärast SIMi vahetustasu. 

Mailiis Ploomanni hinnangul saab Mobiil-ID tõeliseks rahvatooteks. „Tänu uutele M-ID-d toetavatele SIM-kaartidele ja riigilõivu mugavamale tasumisviisile jõuab teenus massidesse ja isegi juhul kui klient ei soovi koheselt Mobiil-ID lepingut sõlmida, siis saab ta seda vajaduse tekkimisel teha endale sobival ajal, sest tema nutiseadmes on juba vastav SIM-kaart olemas.“

 

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!