Põhisisu algus

Maailmas ainulaadne rakendus aitab nutiseadmega hakkama saada

21.01.2017

Maailmas ainulaadne, Hollandis käima lükatud Qelp rakendus on tänasest kasutada Elisa klientidele. Seadmetoe äpp aitab kliendil mõne minutiga esmavajalikud nutitelefoni, tahvelarvuti või ruuteri seadistused ära teha.

„Nutiseadmed ei peaks meile peavalu valmistama, vaid olema ikka rõõmu allikaks,“ sõnas Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann. „Näeme Elisa esindustes sageli, kuidas kliendid jäävad uue seadme puhul hätta meili-konto seadistamise või mõne muu toiminguga. Seadistuste asukohti, ikoonierinevusi ja mida kõike veel on tänapäeva telefonides niivõrd palju, et paratamatult saab mõistus vahel otsa. Mis on ka loomulik, sest paljusid seadistusi vajabki klient võib-olla vaid korra, kui asub seda esmakordselt seadistama.“

Ploomann märkis, et seadmetoe rakendus aitab ühtemoodi nii kliente kui ka Elisa kõnekeskuse töötajaid, andes kiired juhised, kuidas seadistada ja kasutada erinevaid nutitelefonide mudeleid. „Ainuüksi Elisa kõnekeskusesse pöördub igal kuul tuhandeid kliente, kes paluvad abi telefoni, tahvli või ruuteri seadistamisel,“ tõi Ploomann välja kõneka fakti.

Elisa seadmetukke on kogutud 15 kõige enam klientide seas levinud murekohta. “Valisime need välja koos Elisa kõnekeskuse teenindajatega, kes kaardistasid kõige enam abi vajanud seadistamised teemad,“ rääkis Mailiis Ploomann. „Kuna aga iga nädal leidub ka sadu selliseid kliente, kelle mured on keerulisemad, siis nende jaoks oleme loonud võimaluse abi küsida Elisa tasulisest tehnilisest toest.“
„Qelp rakenduse on maailmas kasutusele võtnud innovaatilisemad operaatorid ning klientidele ja klienditeenindusele on see suureks abiks. Eestis on see rakendus Elisa klientidele eksklusiivselt kasutada,“ lausus Mailiis Ploomann.

Ploomann ütles, et kui teised operaatorid maailmas kasutavad rakenduses mudelipõhist otsingut, siis Elisa valis tee, kus kliendil on vaja teada vaid seadme tootjat ning seejärel saab ta juba rakenduses oleva juhendi järgi tuvastada, millist operatsioonisüsteemi versiooni kasutab. „Selle tee valisime seepärast, et nutiseadmete nimed võivad olla vägagi sarnased ning kipuvad ununema kohe pärast ostu sooritamist,“ tõdes Ploomann.

Rakenduse kasutusele võtmise eesmärgiks on lühendada uue seadme seadistamisele kuluvat aega ning tõsta seeläbi ka klientide rahulolu. Seadmetugi on rakendus, mida Elisa arendab pidevalt edasi. „Uusi juhendeid hakkame sinna lisama igakuiselt,“ kinnitas Mailiis Ploomann.

  • Uudse rakenduse leiab Elisa veebist siit
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama