Põhisisu algus

Loe: Intervjuu Eestis müügirekordeid purustava raamatu „Ei jäta elamata“ autori Vahur Kersnaga

29.04.2015

Täna vestleme raamatu „Ei jäta elamata“ autori Vahur Kersnaga, kelle teos on Eestis purustanud müügirekordeid. Küsimusi esitas Elisa suhtekorraldusjuht Marika Raiski.

„Paljud inimesed on öelnud, et neil oli sellest raamatust kõvasti abi ning nad on lausa oma elu sättinud mõnede soovituste järgi, mille ma olen oma elukogemustest välja nõristanud. Eks tark õpib ikka teiste, mitte enda vigadest,“ ütleb Vahur Kersna.

Millest ja kellele on see raamat mõeldud?

“Ei jäta elamata” ei ole kindlasti raamat ühest inimest ja ühest tõvest. See on raamat olukorrast, mis esmapilgul tundub väljapääsmatu või vähemalt väga-väga-väga raske. Olen öelnud, et seitse aastat tagasi olnuksin tänulik, kui taevas oleks avanenud ning ingel ulatanud mulle säherduse raamatu. Aga tookord seda ei juhtunud ning see raamat tuli mul endal ära kirjutada. Et neil, kes tulevad peale mind oleks lihtsam.
Oleme hästi palju selle raamatu esitlustuuriga mööda Eestimaad ringi käinud ning üllatavalt palju on neid, kes on raamatu läbi lugenud kolm ja veel rohkemgi korda. Inimesed väidavad, et raamat seisab neil silma ees laua või öökapi peal.

Milline oli selle raamatu kirjutamise juures kõige meeldejäävaim seik?

Ma kirjutasin seda raamatut poolteist aastat. Kirjutamine on töö. Sa lähed sellesse sisse ja muudkui kirjutad. Seal erilisi väliseid seiklusi ei ole, seikled oma sisemaailmas.

See, et mul on õnnestunud kirjutada kaks raamatut, mis on mõlemal ilmumisaastal olnud kõige populaarsemad Eesti raamatupoodides ja järgneval aastal Eesti raamatukogudes - juhtus jah nii. Ju oli inimestel seda tarvis.

Mida arvate sellest, et Teie raamat „Ei jäta elamata“ ilmus ka e-raamatuna?

E-raamat on hea alternatiiv ja võimalus. Kui sa lähed kusagile reisile, siis on ju lihtne võtta tahvelarvuti kaasa ja sealt lugeda. Sa ei pea raskeid raamatuid kaasa tassima. Noorte elu on kõik arvutis. Meie, vanaaegsed inimesed, võtame raamatu kätte, lehitseme ja paneme riiulisse, vaatame ja nuusutame teda.

Te olete kogunud hulgaliselt elutarkust. Mis on Teie kõige suurem soovitus inimestele?

Raamatus on ühes eraldi peatükis välja toodud väga konkreetsed soovitused. Paljud on öelnud, et sellest on kõvasti abi. Et nad on neid lugenud, nende kallal mõtisklenud, nendega arvestanud ja nende järgi oma elu sättinud. See on suur asi, kui keegi nii tõsiselt võtab.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!