Põhisisu algus

Lisatud 3. hooaja esilinastuse pildigalerii: Eesti edukaimat telesarja "Reetur" on tänaseks näidatud juba kümnes riigis

29.12.2023

Eile, 28. detsembril esilinastus Coca-Cola Plazas läbi aegade kõige laialdasema rahvusvahelise eduga kodumaise seriaali “Reetur” värske, kolmas hooaeg. Elisa ja Eesti Telefilmi koostöös valminud spioonipõneviku varasemaid hooaegasid on tänaseks näidatud juba kümnes erinevas riigis. Sarja on edukalt edasi müüdud riikidesse nagu Ameerika Ühendriigid, India, Austraalia, Jaapan, Poola, tänu millele on kvaliteetsari jõudnud kümnete miljonite televaatajateni. 

Sarja kolmanda hooaja esilinastus toimus eile ning laiema avalikkuse ette jõuab uus hooaeg juba 1. jaanuaril Elisa Huubi vahendusel. 

“Kolmas hooaeg viib riigireetur Alfred Vindi Eestist eemale ning suur osa sündmustikust leiab aset eurokoridorides. Kogu hooaja muudab veelgi realistlikumaks seegi, et võtted toimusid osaliselt Belgias – reaalsetes ametihoonetes, kuhu tavainimestel enamasti asja pole,” kirjeldas uusi episoode Elisa tegevjuht Andrus Hiiepuu. “Silmapaistva meistriteose loojad on latti sel korral veelgi kergitanud.”

Parima võimaliku tulemuse poole sihtimine on “Reeturil” aidanud pälvida ka laialdast rahvusvahelist tähelepanu ning tänaseks on sari nii Eesti kui ka Baltikumi üks edukamaid teleprojekte. Sarja näitamisõiguseid on müüdud mitmetesse välisriikidesse, nende seas Jaapanisse, Austraaliasse, Ameerika Ühendriikidesse, Indiasse, Poola, Leetu ja Lätti ning mitmetele teistele turgudele. Kokku on “Reeturit” näidatud kümnes erinevas riigis. 

Lisaks sellele on “Reetur” ja selle osatäitjad pälvinud hulgaliselt auhindasid. Kõige silmapaistvamaks saavutuseks on peategelast Alfred Vinti kehastava Tambet Tuisu parima telesarjanäitleja tiitel 2020. aasta EFTA-del ning sarja kvaliteedile annavad tunnustust ka kaks auhinda rahvusvaheliste teleprojektide festivalil "Heart of Europe" ja Tšehhis toimunud "Serial Killer" tele- ja veebiseriaalide festivalil pälvitud eritiitel.

Pildil: „Reetur“ 3. hooaja esilinastuse järgselt jagasid sarja tekkeloo ja filmivõtete kohta muljeid sarja idee autor ja stsenaariumi konsultant Andres Anvelt (vasakult), peaosatäitja Tambet Tuisk, režissöör Ove Musting ja produtsent Jaan Laugamõts. Fotograaf: Karli Saul.

Spioonipõneviku kolmandas hooajas astuvad üles Eesti tippnäitlejad eesotsas Tambet Tuisuga, mitmed Belgia ja Inglise näitlejad ning esmakordselt ka Eestis elav tõeline Venemaa filmistaar, Eesti juurtega Vene lavastaja ja näitleja Julia Aug.

“Uue hooaja tegevus leiab aset mõni aeg enne Venemaa sissetungi Ukrainasse. Kaitseministeeriumi ametnik Alfred Vint on selleks hetkeks lekitanud Vene luurele riigisaladusi juba aastaid, kuid nüüd avaneb uus võimalus. Tänu Brexitile tekib Vindil võimalus saada koht Euroopa Liidu julgeolekukomitees, kuid senise elu varjud jälitavad teda ka seal,” heitis Elisa sisujuht Toomas Ili valgust sellele, mida uuest hooajast oodata. Uut hooaega eristab ka produktsiooni mahukus, sarja valmimisse oli kaasatud ca 270 inimest.

Reeturi värske hooaja lavastajaks on EFTA parima filmirežissööri auhinna võitnud Ove Musting, produtsendiks Jaan Laugamõts ja tootjaks Downtown Pictures. Kolmanda hooaja stsenarist on Raoul Suvi, idee autor ja stsenaariumi konsultant on Andres Anvelt.

Vaata uue hooaja treilerit siit: https://www.youtube.com/watch?v=UyxQuRKknJk

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!